PREOKRET U GOLIJADI

Rakitić vraćen na klupu, Barca se jedva spasila!

01.02.2015 u 23:38

Nogometaši Barcelone ostvarili su u 21. kolu Primere pobjedu protiv opasnog Villarreala rezultatom 3:2, iako su gosti u dva navrata vodili...

Katalonska momčad nastavila sa svojim pozitivnim rezultatima. Protiv izuzetno neugodnog Villarreala koji mjesecima nije znao za poraz Barcelona se jedva izvukla i iščupala pobjedu koja ju drži blizu vodećem Real Madridu.

Luis Enrique ponovo je neugodno iznenadio hrvatske ljubitelje nogometa, izbacivši Rakitića iz prve momčadi, dok je na njegovo mjesto stavio Rafinhu. Gosti nisu bili impresionirani i poveli su golom Čeriševa u 30. minuti koji je sjajno skrenuo jednu ubačenu loptu pokraj nemoćnog Brava.

U posljednjoj minuti prvog dijela Neymar je ipak uspio izjednačiti, no na početku drugog dijela Dos Santos je probio Barcinu obranu i proigrao Vietta u 52. minuti za novu prednost Villarreala. Tada se Barcelona probudila i u sljedeće četiri minute zabila dva pogotka. Prvog je u 54. minuti zabio Rakitićev zamjenik Rafinha, dok je u 56. minuti krasnim udarcem desnom nogom sve riješio Messi.

Ivan Rakitić ušao je u igru tek u 87. minuti, a Villarreal je pokušao ponovo šokirati Camp Nou, no pravu priliku za izjednačenje nije uspio stvoriti.

Na ljestvici Primere i dalje vodi Real s bodom ispred Barce i utakmicom manje.

Primera, 21. kolo:

Barcelona – Villarreal 3:2 (Neymar 45, Rafinha 54, Messi 56 / Čerišev 30, Vietto 52)