BOLJI OD CRUZEIRA

Argentinski Estudiantes osvojio Copa Libertadores

16.07.2009 u 09:55

Argentinski klub Estudiantes de La Plata pobjednik je Kupa Libertadores, nauglednijeg nogometnog natjecanja Južne Amerike, nakon što je u finalu u srijedu svladao brazilski Cruzeiro 2:1 (0:0) u Belo Horizonteu pred 65.000 gledatelja

U prvoj utakmici finala Estudiantes i Cruzeiro odigrali su 0:0.

Cruzeiro je poveo pogotkom Henriquea u 52. minuti. Brazilci su na domaćem terenu bili favoriti, pogotovo nakon neodlučenog rezultata bez pogodaka u prvoj utakmici, ali su se Argentinci pod palicom Juana Sebastiana Verona vratili u utakmicu golom Fernandeza u 57. minuti. Fernandez, najbolji strijelac 50. Kupa Libertadores s osam pogodaka, zabio je drugi gol za pobjedu Estudiantesa u 72. minuti.

'Pincharratasima', kako se naziva igrače Estudiantesa La Plate, to je četvrti kup u povijesti.