PRIMERA

Rakitić zabio glavom u trijumfu Seville

15.02.2013 u 23:10

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je strijelac za Sevillu koja je u prvom dvoboju 24. kola španjolskog prvenstva na svome Sanchez-Pizjuanu bila bolja od Deportiva s 3:1…

Već u šestoj minuti Coke Andujar je nabacio loptu s desnog krila, a Rakitić ju je dočekao na drugoj vratnici i glavom smjestio u mrežu. Našem je nogometašu to peti pogodak u Primeri ove sezone, a na kontu ima i šest asistencija. Odigrao je Rakitić cijelu utakmicu za Andalužane, a u 74. minuti je dobio žuti karton zbog prigovora sucu.

U 27. minuti je Jesus Navas asistirao Garyju Medelu za 2:0, a samo pet minuta kasnije gosti su nakratko vratili nadu pogotkom Rikija. Međutim, već u 40. minuti Medel je svojim drugim pogotkom na utakmici vratio Sevillu na dva gola prednosti, a rezultat 3:1 se zadržao sve do kraja.

Sevilli je ovo bila treća pobjeda u posljednja četiri kola, dok je 'fenjeraš' Deportivo poražen i peti put zaredom. Posljednji se put momčadi iz La Coruñe dogodilo da izgubi pet puta uzastopno u istom rangu davne 1964. godine. .