PORTO SLAVIO NA LUZU

Hulkova 'bomba' obilježila najveći portugalski derbi

03.03.2012 u 16:07

U petak se u Portugalu igrao najveći derbi - između Benfice i Porta, a pobjedu su odnijeli gosti koji su za ta tri boda i odmakli najvećem suparniku na vrhu tablice

Benfica i Porto uoči najvećeg derbija bili su bodovno poravnati na vrhu tablice te je ulog na Luzu bio od ogromne važnosti. Gosti su već na samom početku dvoboja, zahvaljujući Hulkovoj 'bombi' koja je letjela nevjerojatnih 108 km/h, poveli već u sedmoj minuti.

Domaćini su preko Cardoza prvo izjednačili u 42. minuti, a potom u 48. minuti i poveli. Gosti su u 64. minuti preko Rodrigueza uspjeli izjednačiti, a onda se Emerson malo 'zaigrao', zaradio drugi žuti, odnosno isključujući, karton pa je gostima bilo lakše igrati u završnici. A taj su brojčani višak u 87. minuti, golom Maicona, pretvorili u pobjedu 2:3. Na užas krcatog Luza.