I SKINUO BENFICU S VRHA

Porto nakon 14 godina dočekao još jedno poniženje najvećeg suparnika

03.03.2024 u 23:45

U derbiju 24. kola portugalskog nogometnog prvenstva Porto je deklasirao Benficu sa 5:0 nanijevši lisabonskom sastavu tek drugi poraz sezone.

Posljednji put Porto je najomraženijeg suparnika 'počastio petardom' prije 14 godina kada je također slavio sa 5:0.

Benfica je ovim porazom ispustila vrh ljestvice, te prekinula niz od čak 22 kola bez poraza. Posljednji ligaški poraz momčad s Luza je doživjela u kolovozu prošle godine na otvaranju sezone na gostovanju kod Boaviste sa 2:3.

Domaćin je stigao do prednosti u 20. minuti golom Galena, a brazilski veznjak je 44. zabio i drugi gol na utakmici.

Wendell je u 55. minuti na Galenovu asistenciju povećao prednost Porta na 3:0, a novi problemi za Benficu stigli su u 61. minuti kada je Nicolas Otamendi 'pocrvenio'.

Do kraja utakmice Porto je zabio još dva gola, na 4:0 je povećao Pepe Aquino u 75. minuti, a konačnih 5:0 postavio je Danny Namaso u 90. minuti.

Sporting je iskoristio poraz Benfice i 3:2 pobjedom protiv Farensea izbio je na vrh ljestvice.

Sporting je poveo 2:0 golovima Daniela Bragance (11) i Viktora Gyokeresa (29), no Farense je u uspio izjednačiti preko Mohameda Belloumija (32) i Ze Luisa (50).

Pobjedu lisabonskom sastavu donio je Pedro Goncalves pogotkom u 53. minuti.