ENGLESKI KUP

Chelsea prošao kasnom serijom, ispao West Ham

08.01.2012 u 18:35

Tek u završnici dvoboja nogometaši Chesleaja slomili su otpor drugoligaša Portsmoutha i 14. put za redom izborili 4. kolo FA Cupa pobjedom od 4-0

Dugo su se nogometaši Chelseaja mučili sa 17-plasiranim sastavom druge lige Portsmouthom, da bi na koncu ubilježili visoku pobjedu. Sve do posljednjih 10-ak minuta dvoboja na Stamford Bridgeu rezultat je bio 1-0. Mata je zabio u 48. minuti, a u završnici je sve riješio Ramires pogocima u 84. i 87. minuti, da bi svojim 20. golom u ovom natjecanju konačan rezultat u 3. minuti sudačkog dodatka postavio Frank Lampard.

Chelsea je tako izborio 4. rundu FA Cupa 14. sezonu u nizu, a uspješniji je samo Arsenal kojem je to pošlo za rukom 15 puta. Momčad sa Stamford Bridgea osvajala je najstariji trofej tri puta u zadnjih pet sezona, a u trećem kolu su izbacili svoje protivnike iz finala 2010. godine kada su slavili sa 1-0 pogotkom Didiera Drogbe. Portsmouth je, s druge strane, dva puta podizao pehar namjenjen pobjedniku FA Cupa, posljednji puta 2008. godine, kada su pod vodstvom Harryja Redknappa u finalu svladali Cardiff sa 1-0 u susretu u kojem je igrao i Niko Kranjčar.

Dodajmo da je ambiciozni trećeligaš Sheffield Wednesday, na čijem je čelu nekadašnji vlasnik Portsmoutha Milan Mandaric, iz daljnjeg natjecanja izbacio ponajbolju drugoligašku momčad West Ham. Bilo je 1-0, a zgoditak odluke djelo je O'Gradyja u 88. minuti.