KAKO TO?

Branio je s dva žuta kartona, svi se pitaju zašto sudac nije reagirao

22.04.2024 u 11:37

Spektakularna utakmica polufinala engleskog FA Cupa, u kojoj su Manchester United nakon vodstva 0:3, od poraza spasilo milimetarsko zaleđe igrača drugoligaša Coventryja i sreća u izvođenju penala, ima i jednu neobičnu priču

Riječ je o situaciji s golmanom Crvenih vragovi Andreom Onanom koji je dobio dva žuta kartona, a ipak ostao na golu.

Unatoč tome što je United imao veliku prednost od 3:0 u 71. minuti, momčad druge lige uspjela je do kraja susreta nadoknaditi razliku. Ipak, favoriti su na kraju slavili u jedanaestercima rezultatom 4:2.

No, ono što je začudilo nogometnu javnost je odluka glavnog suca Roberta Jonesa koj je ostavio Onanu u igri nakon što je zaradio dva žuta kartona. Prvi u 85. minuti, drugi u raspucavanju penala.

• +10
Coventry City - Manchester United, FA kup, 21.4.2024. Izvor: Profimedia / Autor: Ian Kington / AFP / Profimedia

Engleski mediji su pojasnili situaciju ističući da sudac nikako nije pogriješio. Prema pravilima IFAB-a, žuti karton iz utakmice ne prenosi se u raspucavanje penala, što znači da Onana ima pravo nastupa i u finalu koje će se odigrati 25. svibnja, kada će se sastati Manchester City i Manchester United.

Neobično, ali s čvrstim uporištem u propozicijama natjecanja.