UZVRATI POLUFINALA

Neizvjesno u Varaždinu, Dinamo potvrđuje prolaz

20.04.2011 u 17:55

Danas su na rasporedu uzvratne polufinalne utakmice Hrvatskog nogometnog kupa. U Koprivnici igraju Slaven i Dinamo, a u Varaždinu gostuje Cibalia. Oba susreta su na rasporedu u 18 sati, a najzanimljivije trenutke pratite u tekstualnom prijenosu tportala

Dinamo je praktički u finalu. 'Modri' su u prvom susretu slavili sa 4:1 pa je domaćin u teškoj, gotovo nemogućoj misiji da nadoknadi veliki zaostatak.

Puno neizvjesnije bi trebalo bi u 'baroknom gradu' gdje su Vinkovčani doputovali s 1:0. To za Varaždince nije nedostižan minus iako treba znati kako Cibalia ima čvrstu obranu.

Slaven - Dinamo 0:1

90' - kraj utakmice
86' - 0:1 - GOOOOL - iz prve prave prilike 'modri' su poveli, Ibanez je ubacio,  a Tomečak skrenuo loptu u mrežu
73' - Bagarić je iz slobodnjaka zamalo bio precizan
64' - Mujanović je prošao, ubacio loptu, a Benko ju je samo iz njemu poznatog razloga preskočio
51' - Dinamo je bezopasan, no Halilhodžićevi dečki imaju rezultat na svojoj strani

45' - kraj prvog poluvremena
35' - Koprivničani su bolji, sada je odličan pokušaj Mujanovića zaustavio Kelava
19' - nevjerojatnu priliku su imali Koprivničani. Prvo je Bušić na pet metara promašio loptu, a u nastavku je Mujanovićev udarac s tri metra zaustavio Kelava
17' - Ibanez je iz daljine zagrijao dlanove Nurkovića
13' - Benko je bio brži od Kelave, ali je lopta završila u autu
7' - nema nikakvih opasnosti
1' - počela je utakmica, tribina je ispunjena do posljednjeg mjesta,  oko 3500 duđa se nalazi na stadionu.

SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Rogulj, Maras, Bagarić, Kokalović, Gregurina, Mujanović, Vojnović, Benko, Bušić ;
DINAMO: Kelava, Cufre, Bišćan, Tonel, Ibanez, Badelj, Ademi, Tomečak, Sammir, Sylvestr, Beqiraj.

Varaždin - Cibalia 3:0

85' - 3:0 - GOOOOL, Vugrinec je zabio, a isključen je i trener Cibalije Stanko Mršić
83' - penal za Varaždin, Parmaković jue dobio crveni karton nakon što je srušio Vugrineca
80' - 2:0 - GOOOOL - Škvorc je zabio sa 16 metara nakon dodavanja Brlečića
67' - Vitaić je sjajno opalio sa 25 metara, ali je odličnom reakcijom varaždinska vrata sačuvao Krklec.
58' - kontra Cibalije nije dobro završila za Vinkovčane, precizan nije bio Bartolović.
47' - 1:0 - GOOOOL - Glavina je gurnuo Vugrinca u for koji sa 16 metara neobranjivo pogađa

41' - Glavina je s deset metara iz teške pozicije pucao pored gola
36' - kakva prilika za goste, Kresinger je krenuo na golmana Krkleca, a domaći čuvar mreže je skinuo zicer
26' - Varaždinci sve teže dolaze  do suparničkog gola
15' - zube su pokazali i Vinkovčani. Čuljak je ubacio, a Kresinger je neometan glavom pucao pored gola
10' - početni pritisak Varaždinaca nije urodio plodom, gosti su se sredili
5' - domaćin je skoro anulirao minus iz prvog susreta. Vugrinec je ubacio, a Brlečić glavom pogodio stativu
1' - počela je utakmica, na tribinama varaždinskog stadiona okupilo se čak pet tisuća ljudi

VARAŽDIN: Krklec, Šimek, D. Škvorc, Conjar, Kvesić, Šafarić, Brlečić, Glavica, Glavina, F. Škvorc, Vugrinec;
CIBALIA: Matković, Tomić, Lučić, Parmaković, Radotić, Mazalović, Jurić, Vitaić, Bartolović, Prgomet, Kresinger.