ABA LIGA

Zadru drugi uzastopni poraz, momčad Danijela Jusupa pada u poretku

28.03.2024 u 21:35

U susretu 25. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je na Višnjiku pred 3.500 gledatelja izgubio od FMP sa 72:75 upisavši 11. poraz, dok je beogradski sastav ostvario devetu pobjedu.

Bila je ovo za Zadrane važna utakmica u borbi za što bolju poziciju uoči doigravanja, no odabranici Danijela Jusupa su upisali i drugi uzastopni poraz, nakon što su prije šest dana izgubili od Borca u Čačku.

Zadranima prije početka doigravanja ostaje još gostovanje na parketu Partizana i sve je izglednije kako će u doigravanje sa šeste pozicije.

Rasterećeni gosti, koji su bili bez rezultatskog pritiska, bez opasnosti za ispadanje, ali i bez izgleda za play-off, bolje su ušli u susret. Poveli su 6:0, a nakon šest minuta igre imali su deset koševa viška (21:11).

Zadar je do kraja prve dionice uspio smanjiti na samo četiri koša minusa (21:25), da bi u drugoj dionici okreno rezultat i stigao do +7 (35:28). U trećoj četvrtini domaćin je imao i devet razlike (48:39), no FMP je do kraja dionice stigao do koša prednosti (56:55).

Zadar se nametnuo na početku posljednje četvrtine stigavši do sedam koševa razlike (65:58), međutim domaća momčad nikako nije uspjevala prelomiti susret.

FMP je dvije minute prije kraja smanjio na samo koš zaostatka (71:70), a potom tricom Matica Rebeca 34 sekunde prije kraja poveo sa 73:71. Nakon što je Zadar promašio tricu, Jovan Novak je realizirao jedno slobodno bacanje za 74:71. Uslijedila je nova promašena trica domaćina, no Karlo Žganec je uhvatio loptu i dobio dva slobodna bacanja pogodivši samo jedno za 72:74.

Tri sekunde prije kraja i Ranko Siković je na suprotnoj strani realizirao samo jedno bacanje za 75:72. Zadru su ostale dvije sekunde za tricu i produžetak, no Luka Božić nije uspio pogoditi sa svoje polovice i bodovi su otišli u Železnik.

FMP su do pobjede predvodili Ognjen Kuzmić sa 18 koševa i 11 skokova, Rebec je ubacio 16, a Demetre Roberts je dodao 12 koševa. Kod Zadra najefikasniji je bio Luka Božić sa 26 koševa, šest skokova i pet asistencija, dok su Lovro Mazalin i Dario Drežnjak ubacili po 11 koševa.

• +10
Zadar - FMP 72:75 (25. kolo AdmiralBet ABA lige) Izvor: Cropix / Autor: Zvonko Pavic