drama usred beograda

[VIDEO] Zapalio se 'Ćacilend': Prije požara čula se pucnjava, jedna osoba privedena

22.10.2025 u 10:46

Bionic
Reading

Veliki požar izbio je danas u Ćacilendu, a kako se vidi na snimkama s mjesta događaja, suklja crni dim.

Prema prvim informacijama, gorio je šator koji se nalazi ispred zgrade Skupštine Srbije, javlja Nova.rs.

U ovom trenutku nije poznato kako je došlo do požara, a kako se može vidjeti na mjestu događaja, jednu osobu je policija oborila na zemlju i privela je.

Izbio požar u "Ćacilendu"
  • Izbio požar u "Ćacilendu"
  • Izbio požar u "Ćacilendu"
  • Izbio požar u "Ćacilendu"
  • Izbio požar u "Ćacilendu"
  • Izbio požar u "Ćacilendu"
    +16
Izbio požar u "Ćacilendu" Izvor: Pixsell / Autor: M.M./ATAImages/PIXSELL

Vladan A. (70) priveden je nakon što je došlo do požara i pucnjave, neslužbeno saznaje Nova.rs. Kako se može vidjeti na snimkama, požaru je prethodila akcija policije, a na snimkama se moglo čuti kako nekome naređuju: 'Baci oružje, lezi dolje'. Ubrzo nakon toga je u jednom od bijelih šatora koji se nalaze između zgrade Skupštine i Pionirskog parka, buknuo požar.

Telegraf piše da je privedeni pucao u nogu muškarcu M. B. (57) te nakon toga u plinsku bocu, zbog čega je izbio požar.

RTS javlja da je jedna osoba ranjena.

Inače, kako izvještavaju oporbeni političari koji se nalaze u Skupštini, čuju se eksplozije i pucnjevi.

Kako N1 neslužbeno doznaje, Ministarstvo unutarnjih poslova zaprimilo je dojavu oko 10:17 sati da je izbio požar na Trgu Nikole Pašića.

Požar je, prema dostupnim informacijama, u međuvremenu lokaliziran.