MINIMALNE POBJEDE

Zadru važni bodovi u Vinkovcima, slavlje Slavena

04.05.2013 u 22:08

Uz ogled u Parku mladeži (Split – Hajduk 2:1) odigrana su još dva susreta 30. kola MAXtv Prve lige. Zadar je slavio u Vinkovcima 3:2, a pobjedu je upisao i Slaven Belupo protiv Istre 1961 1:0

Puno veći ulog je bio u Vinkovcima. Bio je to dvoboj u kojem su gosti od prve minute djelovali raspoloženije i poveli golom Ivančića. Iako su se Nebeskoplavi vratili u 25. preko Frane Vitaića, pogoci Muića u 30. i Banovića u 46. minuti pokazali su se presudni u derbiju začelja. Vitaić je 14 minuta prije kraja novim golom samo unio zanimljivost u završnicu, ali bodovi su otputovali na jug.

Odavno se znalo da će ogled Cibalije i Zadra biti bitka za goli život u prvoligaškom društvu, dvoboj koji će u mnogome odrediti sudbinu ova dva davljenika u borbi za ostanak. Hrabrijim, učinkovitijim i raspoloženijim pokazao se sastav Ferde Milina koji je rezultatom 2:3 i pobjegao iz zone ispadanja.

U drugom susretu Koprivničani su uzeli cijeli plijen protiv Puljana pogotkom Čanađije u 79. minuti