Potraga za austrijskim skiperom koji je jutros pao s jedrilice u more kod otoka Šolte i dalje traje, no zasad bez uspjeha. U akciju su uključene brojne spasilačke i policijske snage, a područje pretražuje i zrakoplov Obalne straže.
Kako je izvijestilo Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture, Nacionalna središnjica za usklađivanje traganja i spašavanja na moru (MRCC Rijeka) dojavu o padu voditelja jedrilice u more zaprimila je jutros u 9.10 sati putem Županijskog centra 112.
U trenutku nesreće na tom su području vladali izrazito nepovoljni vremenski uvjeti pa su odmah angažirane sve raspoložive snage. U potrazi sudjeluju dvije spasilačke brodice Lučke kapetanije Milna, jedna brodica ispostave Hvar te tri plovila Pomorske i aerodromske policije Split.
U akciju je uključen i zrakoplov Pilatus Obalne straže, koji od 11.42 sati iz zraka pretražuje područje nestanka.
Na jedrilici, koja je u vlasništvu domaće charter tvrtke, nalazilo se još šest austrijskih državljana. Spasilačke službe pronašle su ih neozlijeđene, a u suradnji s charter tvrtkom na plovilo je ukrcan novi skiper koji je preuzeo upravljanje jedrilicom i vodi je prema sigurnom odredištu, gdje će posada biti iskrcana.
Istodobno, MRCC Rijeka putem obalne radijske postaje Splitradio emitira poruku hitnosti PAN-PAN, kojom poziva sve brodove u tom području da obrate pozornost i pomognu u potrazi za nestalim skiperom.
Potraga se nastavlja. Izjavu za medije na temu akcije traganja za nestalim dat će gospodin Ivan Paušić danas, 26. srpnja u 14.00 sati ispred Lučke kapetanije Split (Obala Lazareta 1), u Splitu.