Ukrajinska Glavna obavještajna uprava izvela je u subotu specijalnu operaciju u kojoj je pogodila, kako navode, dva ruska helikoptera Mi-8 i jedan tegljač
Pripadnici Glavne obavještajne uprave Ukrajine (GOU) izveli su uspješan napad na okupiranom Krimu, pogodivši dva ruska helikoptera Mi-8 i jedan tegljač, piše Ukrajinska Pravda.
Prema izvješću, specijalna operacija dogodila se u subotu. Iz GOU-a napominju kako se procijenjena vrijednost onesposobljenih helikoptera kreće između 20 i 30 milijuna američkih dolara.
U službenoj objavi ukrajinske obavještajne službe navodi se i sudbina pogođenog plovila.
'Tegljač Buk-2190 u Sevastopoljskom zaljevu također je doživio sumoran kraj – tijekom zračnog napada na ruske snage na poluotoku, pripadnici ukrajinske obavještajne službe navodili su bojevu glavu u plovilo. Demilitarizacija privremeno okupiranog Krima se nastavlja!', stoji u priopćenju.