znano ime

U velikoj akciji USKOK-a i policije uhićen i poznati hrvatski maneken

04.02.2026 u 14:41

Bionic
Reading

Robert DiCaprio, ranije poznat i kao Robert Jotanović, prije desetak godina često se pojavljivao u medijima zbog manekenske karijere, a slovio je kao obećavajuće ime muške modne scene u Hrvatskoj

Jedna od ključnih osoba uhićenih u današnjoj akciji USKOK-a i policije zbog sumnje u krijumčarenje i prodaju velikih količina droge je 38-godišnji Robert DiCaprio, prenosi Jutarnji list.

Kao Robert Jotanović, 2012. godine pobijedio je na natjecanju Mister Sea World u kategoriji najboljeg novog modela. Sudjelovao je na svjetskim izborima, uključujući onaj u Peruu, gdje je privukao pozornost noseći konavosku narodnu nošnju, a tada je govorio i da se priprema za natjecanje ljepote u Kini.

DiCaprio posljednje dvije godine živi u Švicarskoj, a u Hrvatskoj ima registriranu tvrtku za promet nekretninama. Ona je osnovana potkraj 2021. godine i, prema službenim podacima iz poslovnih registara, nema nijednu zaposlenu osobu. U 2024. godini nije ostvarila nikakve prihode te je poslovala s gubitkom od 42 eura.

Uhićena i nevjenčana supruga

Kako prenose 24sata, uhićena je navodno i njegova nevjenčana supruga Iris, a od njegova odvjetnika saznaje se da će DiCaprio na ispitivanje biti doveden u Rijeku u četvrtak ujutro jer u Zagrebu još traju pretresi.

Jutarnji list neslužbeno doznaje da se, osim pranja novca zarađenog drogom, osumnjičenike istražuje zbog malverzacija nekretninama, odnosno njihova nezakonitog stjecanja uz pomoć krivotvorenih dokumenata.

DiCapriju ovo nije prvi put da se našao na meti policije zbog prodaje droge. Naime 2018. godine pao je s velikim količinama u Tisnom pokraj Šibenika, a s kolegicom je tog ljeta prodavao drogu na glazbenim festivalima.

Njegovo se ime spominje i u nedavnoj presudi Općinskog suda u Rijeci koja se odnosi na događaje iz 2015. godine, a u kojoj je on bio žrtva napada i iznude.

Uhićenja u četiri županije zbog droge, prijevara i pranja novca

Podsjetimo, policija i USKOK izvijestili su o akciji u četiri hrvatske županije. 'U tijeku su uhićenja i tzv. hitne dokazne radnje, poput pretresa, protiv osumnjičenih članova zločinačkog udruženja zbog preprodaje droge, prijevara, krivotvorenja isprava i pranja novca, izvijestili su u srijedu policija i Uskok.

Akciju na području Zagrebačke, Primorsko-goranske, Zadarske i Ličko-senjske županije, u koordinaciji s USKOK-om, provodi 120 pripadnika kriminalističke, specijalne i interventne policije, izvijestila je policija.

Kriminalističkim istraživanjem, kako navode, obuhvaćen je veći broj osoba zbog sumnje u počinjenje kaznenih djela iz domene kriminaliteta droga, imovinskog kriminaliteta, krivotvorenja isprava u sastavu zločinačkog udruženja i pranja novca. U policiji kažu da će nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja osumnjičene predati pritvorskom nadzorniku i protiv njih podnijeti kaznenu prijavu USKOK-u.

USKOK pak dodaje da će poslije ispitivanja osumnjičenika donijeti odluku o daljnjem postupanju, odnosno hoće li protiv njih pokrenuti istragu i zatražiti istražni zatvor.

Prema neslužbenim informacijama, koje prenosi Hina, uhićeni su osumnjičeni za preprodaju kokaina i marihuane, pranje novca, ali i nezakonito stjecanje nekretnina temeljem krivotvorene dokumentacije.