Premda ozbiljni igrači više teže igranju simulacija nogometa, svako malo nas iznenadi poneki naslov poput Pure Footballa gdje su brzina i spretnost elementi koji se cijene
Najpoznatije nogometne simulacije kao što su PES i FIFA uvijek su težile realnosti i nastojale su što bolje prekopirati nogometnu igru na monitore ili male ekrane. Kako je tržište za takav tip igara ogromno, a i svakim danom sve više raste, izdavači su se dosjetili da bi možda pametno bilo napraviti nešto što bi moglo zadovoljiti i obične igrače. Posljednja nogometna simulacija koja nam to potvrđuje je FIFA World Cup 2010 Eletronic Artsa u kojoj su predstavljene po njima revolucionarne i pojednostavljene kontrole. Najnoviju FIFU Worl Cup je moguće igrati koristeći praktički samo dva gumba na kontroleru. Budući da je tim potezom htio podići upravo običnim igračima i onima koji se dosad još nisu susreli s njihovim prijašnjim naslovima, zaključujemo da je Eletronic Arts htio uzeti dio kolača i od takve publike. Za razliku od FIFE, Ubisoftov Pure Football 'razvodnio' je elemente nogometne igre i uzeo samo najatraktivnije što ovaj sport ima za ponuditi. Atraktivne poteze i brzinu!
Igru jedanaest na jedanaest možete zaboraviti. Umjesto toga, tu je igra pet na pet, ako ne uzmemo suca u obzir. Kao što i samo ime igre ukazuje, u Pure Footballu je bitna prezentacija i stil. U njemu nema zaleđa, nema žutih i crvenih kartona, a jedina stvar zbog koje vas sudac može sankcionirati je pregrubi nasrtaj na protivničkog igrača kojim ste ga onemogućili da igra čist i atraktivan nogomet. Igrači će na raspolaganju imati čak 230 najboljih svjetskih igrača, 17 reprezentacija i tri legendarne ekipe kojima će pokušati doći do samog vrha.
U igri kao što je Pure Football sve se svodi na onaj briljantni trenutak nekog igrača, kada uspije izvesti nešto neviđeno i vrijedno divljenja. E, pa, u ovom naslovu će takvih trenutaka biti nešto više nego obično. Mehanika nazvana 'Pure Shots' obećava igraču brze i atraktivne udarce koji će u većini slučajeva završiti zgoditkom. Kako bi sam gameplay bio zanimljiviji i kako bi igračima dodatno pojačali osjećaj kao da su i sami na terenu, programeri su ubacili zgodan dodatak u obliku dodatnog stila kamere koji je najsličniji onom iz PES-ovog 'Become A Legend' modea, a pozicioniran je malo iza ramena igrača kojeg kontrolirate.
Dajući igri ponešto dubine, bit će implementiran i Campaign mode koji će vam omogućiti da kreirate petorku prema vlastitim željama i afinitetima, igrajući tako pet na pet protiv najboljih svjetskih igrača. Prema svemu dosad viđenom Pure Football se igra i izgleda vrlo slično FIFA Streetu, s kojim dijeli sličan stil, ali i prezentaciju. Onaj tko je igrao FIFU otprilike zna što može očekivati od Pure Footballa, a svi oni koji takav tip igre nisu nikad igrali, a vole više arkadni model igre s pregršt brzih i atraktivnih poteza, mogli bi ovu igru držati na oku. Pure Football bi se trebao pojaviti krajem svibnja, i to samo za konzole nove generacije.
Ako sam do sada zaboravio napomenuti, oprostite mi, ali i u ovakvoj verziji nogometa je još uvijek glavni cilj zabiti gol.