Gradonačelnik Oroslavja Viktor Šimunić oglasio se nakon što su istražitelji USKOK-a jutros pretražili njegov dom i izuzeli više predmeta i dokumentacije
'Opasna su ovo vremena kad ti USKOK dolazi doma zbog iznošenja istine. Jako, jako opasna. Svi dobro znate što se otkrilo s HOO-om i sa sportskim savezima. Jako puno čudnih transakcija i jako puno pitanja gdje je nestao javni novac, ali istovremeno i jako malo odgovora', poručio je Šimunić na Facebooku.
Tvrdi da su mu policijski i pravosudni istražitelji došli u kuću u šest sati ujutro te da su mu oduzeti svi uređaji na kojima, kako navodi, ima podatke o sportskim savezima.
'Napadalo me se javno i smatram da je to što su pravosudna tijela danas u 6 ujutro upala kod mene samo dio političkog pritiska. Uzeli su mi sve uređaje na kojima sam imao podatke o savezima i koje sam se spremao objaviti. Slučajnost? Očito je jako opasno u Hrvatskoj pitati kamo ide javni novac', naveo je.
Dodaje i da, prema njegovim riječima, ne očekuje kazneni progon te da mu je neobično što se provode izvidi u njegovu domu.
'Zaista čudna situacija, zar ne, s obzirom na to da su istražitelji kod mene, a ne kod njih? Još mi je čudnije to da mi kažu da trenutno neću ići u zatvor, a opet imaju potrebu plijeniti sve te podatke do kojih sam došao', poručio je.
Šimunić tvrdi i da je među oduzetom dokumentacijom imao bilješke vezane uz financiranje sportskih saveza te navodi primjer Hrvatskog saveza sportske rekreacije, uz tvrdnju o spornim isplatama s bankomata.
Zaključuje kako smatra da je riječ o političkom pritisku te poručuje da je 'bitka za Hrvatsku u kojoj vlada istinska demokracija tek počela'.