PROMJENJIVO OVIH DANA

Loše vrijeme neće dugo trajati: Evo kakav vikend je pred nama

11.06.2026 u 06:53

Bionic
Reading

Promjenljivo oblačno te osobito na kopnu osjetno svježije, prognoza je Državnog hidrometeorološkog zavoda (DHMZ) za četvrtak. Mjestimice kiša, uglavnom na istoku te na Jadranu i predjelima uz njega. Od sredine dana sa zapada razvedravanje, a u Dalmaciji lokalno pljuskovi s grmljavinom, moguće izraženiji, prema večeri ponovno ih može biti i na sjeveru zemlje

Vjetar slab do umjeren sjeveroistočni, na istoku sjeverozapadni. Na Jadranu u četvrtak umjerena i jaka bura, podno Velebita na udare olujna, a na jugu umjereno do jako jugo. Najviša dnevna temperatura uglavnom između 16 i 20, a na Jadranu od 24 do 28 °C.

Idućih dana na kopnu i moru

Petak i subota bit će većinom sunčani te danju topliji, no jutra će biti svježija. I u nedjelju još malo toplije, no već nestabilnije prema kraju dana što će biti uvod u vrlo vjerojatno malo promjenljivi i manje topao početak novog tjedna, prognozira RTL-ova meteorologinja Tanja Renko.

Stabilnije od petka i na moru. Prevladavat će sunčano vrijeme, bura će oslabjeti i već će ponovno u nedjelju ponegdje biti i vruće, nekima možda i sparno. Početkom novog tjedna raste vjerojatnost za lokalne pljuskove.