Prizivni sud u Beogradu pravomoćno je oslobodio Sretena Jocića zvanog Joca Amsterdam optužbi da je organizirao ubojstvo hrvatskog novinara i izdavača Ive Pukanića, a Željku Milovanoviću potvrdio je kaznu od 40 godina zatvora, na koju je osuđen kao neposredni izvršitelj ubojstva
Presuda za Milenka Kuzmanovića, koji se tereti za pomaganje, ukinuta je i vraćena Specijalnom sudu na ponovno suđenje, priopćio je Prizivni sud, a prenose srpski mediji.
U obrazloženju presude navodi se da je prvostupanjski sud donio pravilan zaključak, prema kojem tužitelj nije pružio sudu jasne i nedvosmislene dokaze za tvrdnju da je Jocić u prvoj polovici 2008. na teritoriju Republike Srbije organizirao kriminalnu grupu.
Nema dokaza ni za to da su joj pripadnici postali Milovanović i Kuzmanović, kao i Zagrepčani Robert i Luka Matanić, Amir Mafalani, Bojan Gudurić i Slobodan Đurović, te tako organizirani izvršili ubojstvo Pukanića i Nike Franjića.
Jocić se nalazi na izdržavanju druge zatvorske kazne od 15 godina, na koju je osuđen zbog poticanja na ubojstvo Gorana Marjanovića 1995.

komentari
KOMENTAR VIŠESLAVA RAOSA
Nabujala Tisa odnijela je Orbána: Što će Magyar s tom silnom moći?
KOMENTAR BOŠKA PICULE
Hrvatska u svom svemiru: Jesmo li najsigurnija država od Zemlje do Mjeseca?
KOMENTAR VIŠESLAVA RAOSA
Hrvatska u središtu geopolitičke igre: Jadran postaje ključno zaleđe Šeste flote
komentar maruške vizek
Živjeli smo u zabludi: Stigla je era inflacije i političkog radikalizma