nova prijevara

Jedna banka upozorava klijente: Kruže lažni SMS-ovi o blokadi računa

08.06.2026 u 19:11

Bionic
Reading

Raiffeisen banka upozorava klijente na aktualnu phishing kampanju koja se širi putem SMS poruka, u kojima se korisnike lažno obavještava da će im račun biti blokiran ako ne ažuriraju podatke u mojaRBA aplikaciji

Iz banke naglašavaju kako se radi o pokušaju prijevare te pozivaju građane da ne otvaraju poveznice iz takvih poruka i da ni u kojem slučaju ne unose svoje osobne, kartične ili bankovne podatke.

U slučaju da su korisnici već unijeli podatke na sumnjivoj stranici, savjetuje se da se odmah jave korisničkoj podršci na broj 072 62 62 62.

Banka poručuje kako se svi službeni zahtjevi i komunikacija odvijaju isključivo putem provjerenih kanala te poziva klijente na dodatni oprez i provjeru svake sumnjive poruke.