UGLAVNOM BEZ IZGREDA

Devet privedenih navijača na derbiju

21.07.2023 u 23:53

Derbi utakmica otvorenja nove HNL sezone između Dinama i Hajduka na Maksimiru protekla je mirno i bez sigurnosnih izgreda, unatoč promjenjivim vremenskim uvjetima, priopćilo je Ministarstvo unutarnjih poslova (MUP)

Prije i za vrijeme odigravanja utakmice privedeno je ukupno devet navijača, i to zbog alkohola i korištenja pirotehničkih sredstava.

Na premijeri prvenstva i u najvećem hrvatskom derbiju nogometaši Hajduka su nakon preokreta, na maksimirskom stadionu, svladali Dinamo 2-1 (0-1).

Dinamo je poveo u 35. minuti kada je strijelac bio Bruno Petković. Preokret je uslijedio u nastavku susreta. Marko Livaja je izjednačio u 74. minuti, dok je Rokas Pukštas u 93. zabio za 2-1 i pobjedu Hajduka koji je time uzvratio velikom rivalu na porazu prošlog vikenda kada je Dinamo s 1-0 pobijedio u Superkup dvoboju.