Peđa Grbin osvojio Pulu: 'Grad treba probuditi i pokrenuti'
slika-png

novi gradonačelnik

Peđa Grbin osvojio Pulu: 'Grad treba probuditi i pokrenuti'

  • I.J.
  • Zadnja izmjena 01.06.2025 21:57
  • Objavljeno 01.06.2025 u 19:00
Bionic
Reading

Zahvalio bih svima koji su se kandidirali, čeka nas jako puno posla, naš grad treba probuditi i pokrenuti, kazao je Grbin

Dugogodišnji saborski zastupnik i bivši predsjednik SDP-a Peđa Grbin novi je gradonačelnik Pule nakon što je u drugom krugu lokalnih izbora i prebrojanih glasova na 98 posto biračkih mjesta dobio 9026 glasova dok je njegov protukandidat, nezavisni Filip Zoričić dobio 7911 glasova.

'Velika zahvala biračima, iako još nisu prebrojani svi glasovi sa svih biračkih mjesta. Čeka nas jako puno posla jer naš grad treba probuditi i pokrenuti', rekao je Grbin u izjavi za novinare u nedjelju navečer u izbornom stožeru SDP-a u Puli.

Dodao je da će poslije preuzimanja dužnosti pregledati sve knjige i stanje svih projekata, vidjeti za neke stvari koje su zapele kako ih pokrenuti te ono što je obećao u predizbornoj kampanji - besplatan javni prijevoz za umirovljenike. Naime, smatra on, ako je točna informacija koju je nedavno iznio dosadašnji gradonačelnik Filip Zoričić, da na računu grada ima 20 milijuna eura, onda izdvojiti stotinu tisuća eura za pulske umirovljenike nije problem.

Na pitanje novinara što je presudilo u borbi za Pulu, Grbin je istaknuo kako je presudilo to što se on nije bavio protukandidatom osobno, već se bavio time kako je Pula danas i kakav grad mora biti za četiri godine te onim što se mora napraviti kako bi se u njoj bolje živjelo.

'Nitko od nas nije ovdje po duhu svetome, svi smo tu došli i proći ćemo, grad ostaje i moramo ga ostaviti onome tko dođe iza nas u puno boljem stanju nego što smo ga preuzeli. O tome smo govorili u kampanji i tako ćemo voditi grad u sljedeće četiri godine sa svima onima koji su ušli u Gradsko vijeće.

Pregovori oko funkcioniranja grada tek slijede. Najprije ćemo razgovarati s onima koji imaju najviše mandata u vijeću, to je IDS, a onda ćemo i s ostalima', poručio je Grbin.

Pratite nas na društvenim mrežama

Najbitnije od bitnog

Newsletter tportala donosi tjedni pregled najbitnijih vijesti

tportal