prometna nesreća

Autobus s učenicima sletio kod Obrovca: Dvije djevojčice teško ozlijeđene, jedna na operaciji

26.05.2026 u 13:52

Bionic
Reading

U slijetanju školskog autobusa s ceste na području Bilišana u Ravnim kotarima u utorak ujutro ozlijeđeno je više osoba, među njima i nekoliko djece, izvijestila je zadarska policija, dok su iz Opće bolnice Zadar naknadno potvrdili da su dvije djevojčice zadobile teške tjelesne ozljede.

Policija je dojavu o nesreći zaprimila u 7.58 sati, nakon čega su na mjesto događaja odmah upućene sve žurne službe. Prema prvim informacijama, autobus zadarskih registracijskih oznaka prometovao je na relaciji Muškovci – Obrovac te je prevozio učenike prema školi u Obrovcu kada je sletio izvan kolnika.

U početku je bilo objavljeno da su tri osobe upućene na liječničku obradu, no iz zadarske bolnice naknadno su potvrdili da je riječ o većem broju ozlijeđenih.

Kako prenosi Slobodna Dalmacija, u Opću bolnicu Zadar zaprimljene su četiri maloljetne djevojčice, odnosno dva para sestara.

‘Jedna djevojčica zadobila je teške tjelesne ozljede i trenutačno je na operaciji, dok su kod njezine sestre također utvrđene teške ozljede, ali zasad ne zahtijeva operativni zahvat i nalazi se na opservaciji’, rekao je kirurg dr. Nediljko Jović.

Dodao je kako su kod drugog para sestara utvrđene lakše ozljede u obliku nagnječenja te da se i one nalaze pod liječničkim nadzorom. 'Nitko nije životno ugrožen’, istaknuo je Jović.

Najavljen je i dolazak još jednog učenika te vozača autobusa na liječničku obradu. Policija na mjestu nesreće provodi očevid kako bi utvrdila okolnosti pod kojima je autobus sletio s ceste.