THE LORD INQUISITOR

Ovaj izvrsni kratki film o Warhammeru napravili su obožavatelji

29.08.2016 u 23:59

Bionic
Reading

U moru cosplayeva i raznovrsnih fan-projekata pronašao se uradak Erasmusa Brosdaua, kreativnog direktora Cryteka i usuđujemo se reći - ne izgleda nimalo loše

Riječ je o privatnom projektu na kojem je Brosdau radio u slobodno vrijeme. Tim rečeno, za njegovo dovršavanje trebalo mu je oko šest godina. Također, valja spomenuti kako u izradu animiranog filma nije investirao ni jedan cent. Da, The Lord Inquisitor: Prologue je punokrvni projekt obožavatelja.

Premda nema najbolje snimljene glasove u univerzumu, ovaj osmominutni kratki film na vrlo dobar način prikazuje život u svijetu Warhammera 40.000. Animacija je, očekivano, vrhunski odrađena, a scene su, pa, recimo da je vidljivo kako ih je radio čovjek koji svoj posao zna raditi jako, jako dobro.

Ovaj uradak samo je dio kratkog filma istog imena koji Brosdau planira izdati sljedeće godine. Nemojte nas uzeti za riječ, ali nekako nam se čini kako je samo pitanje vremena kada će mu mala vojska odvjetnika iz Games Workshopa zakucati na vrata.

Tim rečeno, vjerujemo kako bi bilo dobro da pogledate film prije no što ga zbog krađe intelektualnog vlasništva YouTube jednostavno odstrani.