KOLO REMIJA

Zlatan spasio bod Milanu, Juveu prilika za bijeg

22.04.2012 u 18:28

Pogotkom Zlatana Ibrahimovića u 90. minuti, nogometaši Milana spasili su bod kao domaćini Bologni u ogledu 34. kola Serije A

Ramirez je u 26. minuti doveo Bolognu u vodstvo na asistenciju Diamantija. Taj je rezultat stajao na semaforu sve do 90. minute, kada je Emanuelson s lijeve strane ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, a švedski napadač ju je majstorski, laganim dodirom desnom nogom, poslao u mrežu.

Vodeći strijelac lige zabio je 24. gkol u 27. nastupu ove sezone u Seriji A. Bologni je zabio i u prvom ogledu, uz jednu asistenciju. Tada je rezulat bio 2-2.

'Rossoneri' su od 82. minute igrali bez isključenog Bonere, koji je zbog grubog prekršaja dobio drugi žuti karton.

Milanu je ovo bila druga uzastopna domaća utakmica bez pobjede, nakon poraza od Fiorentine 2-1 dvije runde ranije. Na ljestvici je dostigao vodeći Juventus, sada obje momčadi imaju po 68 bodova, ali Juve i susret manje, koji će odraditi u nedjelju navečer protiv Rome.

Fiorentina i Inter odigrali su miroljubivih 0-0. U 69. minuti srpski nogometaš Adem Ljajić nije uspio iskoristiti kazneni udarac za domaćine. Julio Cesar, koji je skrivio penal, obranio je njegov udarac. Inter je i dalje neporažen pod vodstvom 36-godišnjeg trenera Andree Stramaccionija, koji je prošlog mjeseca naslijedio Claudia Ranierija.

Bez pobjede je ostao i Lazio, koji je kod kuće s Lecceom odigrao samo 1-1. Rimljani su poveli u 82. minuti pogotkom Matuzalema, ali je Božinov golom u prvoj minuti sučeva dodatka spasio bod za goste.

Cesena i Palermo odigrali su 2-2. Sva četiri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu, a naš Igor Budan za goste je zaigrao od 81. minute.

Siena je u gostima deklasirala Genou sa 4-1. Utakmica je bila prekinuta na 45 minuta, jer se, prema izvještajima, velika skupina domaćih navijača grupirala blizu tunela i zaprijetila probojem u igralište u ranoj fazi drugog poluvremena, pri rezultatu 4-0 za goste. Nakon prekida od 20-ak minuta, suci i gostujući igrači napustili su igrališe uz pljesak navijača Genoe, koji domaćim igračima nisu dopustili da napuste travnjak. Kapetan Genoe Marco Rossi razgovarao je s navijačima, koji su tražili od domaćih nogometaša da skinu svoje dresove prije odlaska s igrališta. Giuseppe Sculli odbio je takav zahtjev navijača te se, sa suzama u očma, sukobio s njima. Nakon nekog vremena situacija se ipak primirila, pa je utakmica privedena kraju.

Inače, Sieni je ovo bila četvrta utakmice ove sezone u prvenstvu, s četiri postignuta pogotka. Nikada ranije kroz povijest u prvenstvu nije odigrala više od dvije utakmice s četiri postignuta pogotka...