TRIJUMF ZA KRAJ TURNEJE

Zlatan akcijom iz snova slomio United, PSG-u naslov

30.07.2015 u 10:22

Francuski prvak PSG je protiv Manchester Uniteda osvojio revijalni Champions cup, a potvrdu naslova osigurali su sjajnom akcijom koju je završio njihov najbolji strijelac

Francuski prvak PSG je u srijedu pred 61.351 gledatelja na Soldier Fieldu u Chicagu sa 2:0 pobijedio Manchester United što mu je dobar uvod u novu sezonu koja u Francuskoj počinje idući tjedan

Pariški klub je utakmicu riješio u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Blaise Matudi u 25. i Zlatan Ibrahimović u 34. minuti. Ovom pobjedom igrači trenera Laurenta Blanca su osvojili američki dio International Champions Cupa završivši američku turneju bez poraza i s ukupno 10 bodova. Isti broj bodova imaju i New York Red Bullsi, ali je naslov pripao PSG-u zbog bolje gol razlike.

Posebno je impresivan bio drugi gol parižana koji je došao nakon savršeno izvedene akcije Zlatana Ibrahimovića koji je nakon dva dupla pasa kroz noge svladao De Geu, pokazao da je PSG u optimalnoj formi i otkrio (kao i prvi gol...) zašto Unitedu treba puno svježe krvi u obrani.