REAKCIJA TRENERA 'KRALJEVA'

Zinedine Zidane objasnio na koji način je slomio Barcelonu: Napravili smo ono što se mora raditi protiv takve momčadi...

02.03.2020 u 08:43

U 26. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Real je na Santiago Bernabeu svladao Barcelonu 2:0, a ovako je derbi prokomentirao trener 'kraljevskog kluba' Zinedine Zidane

Utakmica svih utakmica završila je trijumfom Reala koji se vratio na vrh prvenstvene ljestvice.

'Jako dobar osjećaj je ovako pobijediti. Prvo poluvrijeme biloje komplicirano za nas, ali u drugom smo bili sjajni, nadmoćni u napadu. Sjajno smo se nosili s pritiskom.Napravili smo ono što se mora raditi protiv momčadi kao što je Barcelona, pritiskali smo ih i nametali se. Ako ih pustiš da igraju kako bi oni htjeli, nećeš dobro proći', rekao je Zidane te se osvrnuo na stirjelce Viniciusa i Mariana.

'Drago mi je zbog Viniciusa, zaslužio je sve što mu se događa, a njegov pogodak nije mogao biti važniji. Mariano je ušao u igru i zabio, drago mi je što je bilo tako. Znam da mu nije lako, jer ne igra puno, ali svi smo zadovoljni s njime, jer daje sve od sebe.'

Podsjećamo, u utakmici s malo prilika 'kraljevski' klub poveo je golom 19-godišnjeg Brazilca Viniciusa Juniora u 71. minuti. Njega je na lijevom krilu proigrao Kroos, a mladi se Brazilac sjurio u kazneni prostor i iskosa s ruba peterca uputio jak udarac koji se od bloka Piquea odbio iza leđa Ter Stegena. Konačnih 2:0 postavio je Mariano Diaz iz protunapada u drugoj minuti sudačke nadoknade.