BEZ luke MODRIĆA

Zidane se spasio otkaza pa svojom izjavom ostavio sve igrače bez teksta: Bilo je teških trenutaka

23.09.2019 u 08:39

Uoči utakmice 5. kola španjolskog nogometnog prvenstva između Seville i Real Madrida mnogi analitičari bili su uvjereni kako će u slučaju poraza trener kraljevskog kluba Zinedine Zidane dobiti otkaz. No, nakon vrlo dobre partije i minimalne pobjede 0:1 legendarni Francuz unio je toliko potreban mir u momčad

Uz važna tri boda na teškom gostovanju kod Seville nogometaši Real Madrida, za koje je u 64. minuti zabio Benzema, zasjeli su na prvo mjesto La Lige sa 11 bodova koliko ima i Athletic Bilbao.

Podsjetimo kako kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić zbog ozljede nije igrao, a koliko ga neće biti na travnjacima još nije poznato.

Ova pobjeda posebno je važna ako se podsjeti kako je u prvom kolu Lige prvaka francuski PSG razbio Real 3:0. Novi poraz označio bi znak za uzbunu…

'Kao prvo, jako sam sretan. Odigrali smo izvrsno svih 90 minuta na teškom gostovanju i čestitam svojim igračima. Ovo je bila prava timska pobjeda i sretan sam zbog svih. Ovo je po meni naša najbolja utakmica otkad sam se vratio. Svi igrači koji su igrali su pomogli. Naravno, bilo je teških trenutaka, ali igrali smo timski. Na ovakvom gostovanju, moraš tako igrati', kazao je nakon utakmice zadovoljni Zidane.

Osvrnuo se kratko i na Benzemu koji je ovim golom izbio na prvo mjesto najboljih strijelaca španjolskog prvenstva (pet golova u pet utakmica).

'Benzema nam je donio pobjedu, ali i svi ostali igrači su imali važnu ulogu poput Hazarda, Balea i Jamesa Rodrigueza', kazao je dodavši:

'Znamo da možemo stvarati prilike, ali obrambeni rad nam je ključ kod pobjeđivanja. Njih trojica su napravila puno u tom smislu', dodao je Zidane koji je na najbolji mogući način još jednom pokazao kakav je strateg. Kada je najteže njegova momčad igra najbolje, a svojom izjavom sve je igrače ostavio bez teksta. Naporan rad i uigravanje se polako vraćaju...