MI, RUKOMET (Ž)

Zbog poraza od Španjolki Hrvatice bez medalje

30.06.2009 u 17:23

Hrvatske su se rukometašice porazom od Španjolske oprostile od borbe za medalje na Mediteranskim igrama, zauzevši treće mjesto u skupini A s nedovoljna četiri boda i dvije pobjede protiv Grčke i Italije. Iz naše skupine u polufinale su se plasirale Turska i Španjolska, a Hrvatsku u srijedu očekuje borba za peto mjesto

U dvoboju 3. kola skupine A mediteranskog turnira hrvatske rukometašice su izgubile od Španjolske sa 17:34 (8:15). Pred 150 gledatelja u dvorani Filomena sudili su Talijani Mauro Mondin i Giovanni Cropanise.

HRVATSKA: Žderić, Zeljko, Zovko, Maruščec, Bošnjak, Poljak 2, Pavić 2, Vrdoljak (1), Džono, Tarle 2, Kiridžić 2, Peraica 3, Franić 1, Nikšić 4

ŠPANJOLSKA: Ciobanu, Navarro, Rubio, Martin, Fernandez I. 5, Cuadrado 1, Alberto 2, Aguilar 7, Benzal 3, Alonso 5, Pinedo 3, Fernandez M. 4, Asensi

Iako je izbornik Zdravko Zovko najavio borbu do zadnje minute, neizvjesnost je trajala jedva pet minuta. Španjolke su na MI došle u najjačem sastavu i brzo su otišle na 3:0, da bi do konca utakmice prednost samo povećavale, a njihova vratarka skupila je čak 24 obrane.

'Španjolska u kompletnome sastavu očito je prejak protivnik za ovu našu mladu ekipu. Više sam razočaran onime što smo pokazali u ovoj utakmici. Previše smo protivnicama lopti poklonili, a promašenim zicerima smo razbranili njihovu vratarku i tu se više ništa nije dalo učiniti. Barem smo isprobali neke igračice na ovom turniru i sada znamo što mogu', izjavio je izbornik Zdravko Zovko.