ŠEST GOLOVA, PREOKRETI...

Zbog ovakvih se utakmica nogomet - obožava

10.09.2012 u 11:17

U nedjelju su spektakularnu utakmicu 6. kola argentinske Aperture odigrali nogometaši River Platea i Newell's Old Boysa. Završilo je bez pobjednika, te uz čak šest pogodaka (3:3)

Newell's Old Boys tako je i dalje ostao jedina momčad bez poraza u prvenstvu (tri pobjede i tri remija), a zanimljivo da su tek u nedjelju, na Monumental stadionu, primili prve golove u sezoni. Njihova je mreža bila čista 470 minuta, ali tada ju je rasparao nekadašnji as francuske reprezentacije i Juventusa - David Trezeguet.

Na ovom ogledu su postignuti pogoci jedan ljepši od drugog, a Trezeguet je zabio iz trka, poluvoleja, nakon što mu je loptu glavom lijepo prebacio Mora. Baš su Trezeguet i Mora golovima u 20. i 23. minuti kreirali preokret rezultata s 0:1 u 2:1. No, u drugom dijelu je junak bio gostujući igrač Ignacio Scocco. Makar je do 70. minute domaćin vodio 3:1, Scocco je s dva brza gola (u 70. iz penala i 73. minuti) postavio konačnih 3:3.

Vodeći Boca Juniors je također remizirao. Kod Argentinos Juniorsa je odigrao 1:1, a bod je gostima donio Ledesma precizno realiziravši udarac s bijele točke.

Argentinska Apertura, 6. kolo:

Argentinos Juniors - Boca Juniors 1:1 (Capurro 27 / Ledesma 34-11m)
Belgrano - Racing Club 1:0 (Carranza 45+1)
Independiente - Quilmes 1:1 (Farias 52 / Mansilla 36)
River Plate - Newell's Old Boys 3:3 (Trezeguet 20, Mora 23, Funes Mori 67 / Perez 12, Scocco 70-11m, 73)

Redoslijed: 1. Boca Juniors 13, 2. Newell's Old Boys 12, 3. Racing Club 11, 4. Velez 11, 5. Colon 11..., 9. River Plate 9....