Legendarni švedski napadač Zlatan Ibrahimović nije skrivao oduševljenje nakon što je Španjolska u finalu Svjetskog prvenstva pobijedila Argentinu 1:0 i osvojila drugi naslov svjetskog prvaka.
Kao stručni komentator Fox Sportsa Ibrahimović je ustvrdio da je trofej završio u rukama najbolje reprezentacije turnira.
'Danas je pobijedio nogomet. Najbolja momčad osvojila je Svjetsko prvenstvo', poručio je Zlatan.
'Španjolska vam oduzme dušu'
Posebno je impresioniran načinom na koji je momčad Luisa de la Fuentea kontrolirala utakmice.
'Argentina nije uputila nijedan udarac u okvir gola. Najbolju obranu na prvenstvu ima Španjolska, a najbolja momčad je pobijedila.'
Ibrahimović smatra da snaga Španjolske nije samo u pojedincima.
'Čak i kada Lamine Yamal nije igrao na svojoj najvišoj razini, Španjolska je dominirala svaku utakmicu. To pokazuje koliko su jaki kao momčad.'
Opisao je i kako izgleda igrati protiv takve reprezentacije.
'Kada Španjolci krenu dodavati loptu, oduzmu vam dušu i svaku nadu. Dok sam igrao, izludio bih kada ne bih mogao doći do lopte. Samo ih želite loviti po terenu.'
'Rekao sam vam da će osvojiti naslov'
U svom prepoznatljivom stilu Zlatan je podsjetio da je još prije početka prvenstva prognozirao španjolski naslov.
'Rekao sam vam prije turnira da će Španjolska biti prvak. Kad ja nešto kažem, to se i ostvari', našalio se Ibrahimović.
Henry: Bez lopte protiv njih nemate nikakve šanse
S njim se složio i Thierry Henry, koji je također radio kao stručni komentator Fox Sportsa.
'Najviše me impresionira ono što rade bez lopte. Jedva uspijete povezati tri dodavanja prije nego što vam je ponovno oduzmu. A bez lopte ne možete postići pogodak. Dominiraju nogometom u svakom segmentu', rekao je bivši francuski reprezentativac.
