Španjolska je protivnik Hrvatske u osmini finala Eura! Bila je to infarktna završnica natjecanja u skupini E, ništa se nije znalo do posljednjeg trenutka. Na kraju je Španjolska razbila Slovačku 5:0, a Švedska je do 3:2 pobjede protiv Poljske došla u sudačkoj nadoknadi

SLOVAČKA: Dubravka - Pekarik, Šatka, Škriniar, Hubočan - Hromada, Kucka - Haraslin, Hamšik, Mak - Duda

ŠPANJOLSKA: Simon - Azpilicueta, Garcia, Laporte, Alba - Koke, Busquets, Pedri - Moreno, Morata, Sarabia

• +17
Slovačka - Španjolska, nogomet, Euro, 23.6.2021. Izvor: EPA / Autor: Julio Munoz / POOL

Švedska - Poljska 3:2 (Forsberg 2', 59'; Quaison 93' / Lewandowski 61', 84')

ŠVEDSKA: Olsen, Lustig, Lindelof, Danielson, Augustinsson, Larsson, Olsson, Ekdal, Forsberg, Quaison, Isak

POLJSKA: Szczesny, Bereszynski, Glik, Bednarek, Jozwiak, Klich, Krychowiak, Zielinski, Puchacz, Swiderski, Lewandowski

• +19
Švedska - Poljska, nogomet, Euro, 23.6.2021. Izvor: EPA / Autor: Dmitry Lovetsky / POOL
  • 95’

Kraj utakmice u St. Peterburgu! Švedska je pobijedila Poljsku 3:2 i osvojila je prvo mjesto u skupini! U Sevilli su Španjolci razbili Slovačku 5:0. To znači da Hrvatska u osmini finala igra protiv Španjolske u Kopenhagenu!

• 93’

GOOOOOOOOL! Claesson zabija za vodstvo Švedske 3:2!

• 90’

U St. Peterburgu će se igrati čak pet minuta sudačke nadoknade utakmice Švedske i Poljske. Rezultat je 2:2

• 88’

Poljaci i dalje napadaju, novi gol visi u zraku! Šveđani su u velikoj panici! Ovo će biti dramatična završnica

• 84’

GOOOOOOOOOOOOOL! Poljska je izjednačila! Zabio je, a tko drugi - ROBERT LEWANDOWSKI! Poljaci su još u igri...

• 80’

Napeto je u St. Peteburgu! Poljaci napadaju svim snagama, ako žele ostati na Euru moraju zabiti dva gola... Totalna je ofenziva na gol Švedske

• 71’

GOOOOOOOOL! U Sevili je pukla 'petarda'! Španjolska vodi 5:0, Pau Torres je pucao glavom, a Kucka je zakucao loptu u svoj gol za veliko vodstvo Španjolske 5:0

• 69’

GOOOOOOOOOL! Španjolci razbijaju Slovake! Za 4:0 fantastično je petom zabio Ferran Torres na asistenciju Sarabije

• 65’

Ostanu li trenutni rezultati, Hrvatska će u osmini finala igrati protiv Španjolske