KAKVO POLUFINALE!

Zagreb u dramatičnoj završnici dobio Zadar

15.02.2012 u 21:17

Nakon što je Cedevita ranije osigurala finale domaćeg kupa pobjedom nad Splitom, u večernjem srazu Zagreba i Zadra, nakon dramatične završnice, do nove prilike za osvajanje trofeja stigli su aktualni pobjednici tog natjecanja, zagrebački 'mravi'

Baš kao što se i očekivalo, Zagreb i Zadar odigrali su odlično polufinale Kupa Krešimira Ćosića, a nakon velikog preokreta u drugom dijelu i dramatične završnice, do novog finala stigli su 'mravi' (76:72). Mario Kasun i društvo loše su otvorili utakmicu, prepustili Zadranima inicijativu i veliko vodstvo na poluvremenu (46:32), no u nastavku, vođeni raspoloženim Damirom Mulaomerovićem, ne samo da su stigli minus 14, nego su u posljednjoj četvrtini i osigurali pobjedu.

Ključnom se, dakle, pokazala treća četvrtina kad je Zagreb napravio 26:12 i izjednačio rezultat na 58:58, pa je dulja klupa i iskustvo 'mrava' presudilo zadarskoj momčadi u posljednjih 10 minuta. Zadar se, bez obzira na to, iskazao kao vrlo dobra momčad i prava je šteta što im je nedostajao prvi šuter i 'krvnik' Cibone u četvrtfinalu Goran Vrbanc (ozljedio se na treningu u ponedjeljak).

'Prvo poluvrijeme dopustili smo igračima Zadra puno lakih koševa i otvorenih šuteva, no u drugom poluvremenu vratili smo se obranom i uspjeli nekako doći do pobjede. Nije bilo lako, ali uspjeli smo izboriti finale. Čeka nas Cedevita kojoj bih dao laganu prednost, ali mi se sigurno nećemo predati', rekao je nakon utakmice trener Zagreba Androić

Bez obzira na taj nedostatak, Zadrani su imali priliku u posljednjoj minuti stići do pobjede, no dekoncentracija u napadu, te trica i dva slobodna bacanja Damira Rančića na drugoj strani, odlučili su pobjednika. U posljednjem napadu Zadra lopta za izjednačenje ispala je iz koša Delašu i tada je bilo jasno kako je - gotovo.

Dvije zagrebačke momčadi igrat će u četvrtak finale Kupa; Zagreb će 'loviti' svoj već četvrti trofej Kreše Ćosića, dok će Cedevita prvi put uopće i doći u prigodu boriti se za njega. Utakmica je na rasporedu u 20 sati.

Najefikasniji u redovima Zagreba bili su May (19) i Kasun (17), dok su u zadarskim redovima najviše zabili Ivanov (23) i Delaš (16). Zanimljivo, iako su centri Zagreba bili očito dominantni, 'mravi' nisu imali prednost u skoku. Taj dio statistike bio je izjednačen - 33 skoka na svakoj strani.

STATISTIKA

Zagreb 76
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
Z. Vrkić 15:45 0-1 1-1 0-0 1 0 3

'Dosta su nam nedostajali Vrbanc i Batur tako da su neki mladi i neiskusni igrači dobili veću minutažu. Zadovoljan sam što smo tako snažnoj momčadi kao što je Zagreb pružili snažan otpor. U Ligu za prvaka, ako nađemo pravo pojačanje, ulazimo s velikim ambicijama', kratko je rekao trener Zadra Aleš Pipan.