ABA LIGA

Zadrani u napetoj završnici svladali jaku Budućnost

26.12.2016 u 20:17

Košarkaši Zadra u susretu 15. kola regionalne ABA lige na svom su terenu pobijedili Budućnost 78:76...

Zadrani su odlično otvorili susret, vrlo brzo stekli i prednost od dvoznamenkastog broja koševa, a najveću su razliku (31:13) imali početkom druge četvrtine. No gosti iz Podgorice su preciznijom igrom u napadu uspjeli do odmora smanjiti na 47:40, a početkom nastavka stići i do izjednačenja...

Ipak, Zadar je uspio održati egal do same završnice u kojoj je u junaka izrastao Ivan Ramljak. On je pogodio za vodstvo Zadra 77:76 nešto više od dvije minute prije kraja, a potom su obje momčadi promašile po nekoliko napada. Posljednju priliku za goste imao je Williams, ali njegov šut sa šest metara dvije sekunde prije isteka vremena nije prošao kroz obruč. Odbijenu loptu uhvatio je Ramljak koji je potom pogodio jedno od dva slobodna bacanja za konačnih 78:76.

Ivan Marinković
s 22 i Ivan Ramljak s 14 koševa predvodili su Zadar, dok je Suad Šehović s 21 košem bio najefikasniji kod Budućnosti.

Zadar je s omjerom pobjeda i poraza 6-9 trenutačno sedmi na ljestvici, dok je Budućnost s 10-5 na diobi trećeg mjesta s Cedevitom, a isti broj pobjeda uz utakmicu manje ima peta Cibona.

Na vrhu je Crvena zvezda s 15-0 ispred Partizana koji je na 12-3.