ZDBT U ĆOSIĆEVOM DOMU

Zadrani preko moćnog Lokomotiva do trećeg mjesta

25.09.2016 u 22:10

Košarkaši Zadra predvođeni novim trenerom Antom Matulovićem osvojili su treće mjesto na Zadar Dogus Basketball Tournamentu pobjedom 75:67 nad trećeplasiranom momčadi Europe Lokomotiv Kubanom iz ruskog Krasnodara

Srčani Zadrani su tijekom cijele utakmice bili bolja momčad. Košarkaši Ante Matulovića pokazali su više želje, koncentracije i potpuno zasluženo nadigrali renomiranog protivnika. U trenucima kad se utakmica lomila odgovornost su preuzeli Jakov Vladović i Lovro Mazalin, čija se blokada na šutu za tricu Lokomotiva (kod vodstva Zadra +6!) pokazala presudnom u završnici.

Svestrani Lovro Mazalin postigao je 18 koševa uz 10 skokova, Ivan Marinković također je imao double-double učinak (14 koševa i 10 skokova), a dvoznamenkasti učinak imali su Boris Barać koji je zabio 13 i Maj Kovačević s 12 koševa.

'Zadovoljan sam, smatram da smo igrama protiv Budućnosti i Lokomotiva ugodno iznenadili naše navijače koji su nas i danas sjajno bodrili. Ovo nam je veliki impuls pozitivne energije pred početak sezone. Zadovoljan sam igrom gotovo cijele momčadi, jer se samo kolektivnom igrom u oba smjera može pobijediti ovako kvalitetnog suparnika', kazao je presretni trener Zadra Ante Matulović

U utakmici za 5. mjesto Cedevita je svladala Budućnost 78:68. Aktualne prvake Hrvatske do pobjede su predvodili Džanan Musa s 14 koševa i pet skokova, Luka Babić s 13 koševa, sedam skokova i dvije asistencije te David Stockton s 13 koševa, dva skoka i dvije asistencije, dok je za Budućnost 17 koševa i četiri skoka upisao Nemanja Vranješ

U drugoj četvrtini Cedevita je u jednom trenutku bila i na -12, no poluvrijeme su Zagrepčani završili vodstvom 45:43, a u posljednjih 10 minuta utakmice ušli su sa zaostatkom 61:64. Kad je na 5:34 min. do kraja utakmice Bojan Subotić zabio tricu, Budućnost je minimalno povela 68:67. No, poslije toga Crnogorci više nisu zabili i Cedevita je utakmicu zaključila serijom 11-0. Sljedeću utakmicu protiv Budućnosti VOLI Cedevita igra već u četvrtak u 19.00 sati u Domu sportova u sklopu 1. kola ABA lige.

'Zadovoljan samzbog pobjede, ali i zbog dosta dobre igre koju smo prikazali. Bila je točvrsta utakmica, protivnika koji se dobro poznaju, u kojoj smo mi uzavršnici imali više koncentracije i zasluženo pobijedili. Drago mi je ida su mlađi igrači dobro iskoristili minutažu jer će sezona biti duga inaporna i trebat će nam njihov doprinos', kazao je Veljko Mršić, trener Cedevite.