MUNJEVITO S DNA...

Zadar razmontirao Lokomotivu: Krstanovićev show!

03.04.2015 u 19:58

Neočekivano visokom pobjedom u Zagrebu Zadar trenera Igora Štimca je munjevito pobegao s dna poretka MAXtv Prve lige

Zadar je sa čak 1:5 (1:1) svladao Lokomotivu i ostavio Osječane usamljene s ligaškim fenjerom... Nakon osam ligaških gostovanja u kojima su upisali samo dva boda Zadrani su ponovno svladali baš Lokomotivu i tako s jedrima punim vjetra krenuli natrag u dalmaciju.

Posljednji put Zadar je u prvoligaškom društvu pet golova zabio Osijeku još u kolovozu davne 2007. godine, a junak večerašnjeg dvoboja bio je trostruki strijelac Ivan Krstanović.

'Krle' je otvorio svoj show idealnom asistencijom za strijelca Dragu Gabrića već u početnoj fazi dvoboja, a u 35. minuti Zadar je spasila sjajna eakcija Krajačića glavom koji je s gol crte spasio svoja vrata. ipak, Marko Kolar je malo prije odmora izjednačio i spremala se velika bitka u nastavku.

No, drugo poluvrijeme donijelo je jednosmjernu cestu i uvjerljiv trijumf Zadrana. Prvo je Čirjak s(p)retnim golom vratio vodstvo Zadru, a zatim je sudac matoc upriličio trening Krstanovića i vratara Simona Sluge... Naime, u desetak minuta dosudio je čak tri penala u korist Zadra od kojih je prvi i treći stasiti Haercegovac pretvorio u golove.

No, drugi nije što mu je možda i prvi neiskorišteni kazneni udarac u karijeri.... Ipak, odmah nakon kornera minutu zatim zabio je glavom pa je anulirao i taj promašaj. Lokomotiva se s pravom može požaliti i na nedostatak sreće, a Hajduk bi im se eventualnom pobjedom u subotnjem spliskom derbiju približio samo na jedan bod.

Utakmica je za Zadrane imala i posebnu emotivnu težinu, obzirom da je prije točno sedam godina nakon trodnevne bitke prestalo kucati srce Hrvoja Ćustića. Svi su izašli s majicom s njegovim likom, ova petarda definitivno je posvećena nesretnom Hrvoju.

Istra 1961 Zagreb 2:1
Lokomotiva Zadar 1:5