ph u košarci

Zadar ponizio Cibonu usred Zagreba

29.03.2018 u 20:28

U derbiju 19. kola Hrvatske lige košarkaši Zadra pobijedili su u Zagrebu Cibonu s 98-80 (18-21, 25-13, 34-26, 21-20).

Dvoboj drugoplasiranih Zadrana i trećeplasirane Cibone u potpunosti je pripao gostujućoj momčadi, koja je nakraju slavila s uvjerljivih 18 poena razlike.

Bila je ovo četvrta pobjeda Zadra ove sezone i to bez ponajboljeg igrača Prestona Knowlesa.

U Draženovom domu Naglićevi su dečki stigli do 18. pobjede ove sezone.

Cibona je imala izuzetno loš period u prvih šest minute druge četvrtine kada su Zadrani napravili seriju 13-2 što ih je odvelo na plus devet (23-32). Domaći trener Ante Nazor bio je vrlo nervozan zbog nekih sudačkih odluka pa je dobio tehničku pogrešku. Za nekoliko minuta ponovno je isto učinio i time je situacija za Cibose postala još gora.

Zadrane su predvodili Steven Gray (27) i Kristijan Krajina (17), dok su kod Cibone prednjačili Marin Rozić (19) i Marko Tomas (15).

Zadar se s omjerom od 18 pobjeda i samo jednim porazom izjednačio s vodećom Cedevitom, dok je Cibona treća s 14-5.