ABA LIGA

Zadar nije uspio pobijediti u Nikšiću

04.12.2015 u 22:53

U prvom susretu 13. kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra su u Nikšiću poraženi od Sutjeske 60-71 upisavši šesti poraz sezone.

Zadar je odlično otvorio utakmicu i nakon prve dionice imao je osam koševa prednosti (27-19). Zadrani su bili u vodstvu i na poluvremenu (36-31), no očajnom trećom četvrtinom otvorili su domaćinu vrata pobjede. Sutjeska je treći period igre dobila 24-7 preokrenuvši rezultat u svoju korist. U posljednjoj četvrtini domaćin je mirno održao vodstvo.

Sutjesku su do četvrte pobjede predvodili Radosav Spasojević sa 17 koševa i sedam skokova, te Draško Albijanić sa 16 koševa i 5 skokova, dok su kod Zadra najefikasniji bili Ante Delaš sa 24 koša i pet skokova i Ivan Ramljak sa 17 koševa i devet skokova.

Cibona će u subotu ugostiti Budućnost, dok Cedevita u nedjelju gostuje u Skoplju kod MZT-a.

Na ljestvici vodi Budućnost (22) ispred Cedevite (21), Crvene zvezde (21) i Mega Leksa (21). Zadar ima 20, a Cibona 16 bodova.