HRVATSKA LIGA

Zadar nastavio s pobjedama, slavio i Alkar

09.04.2014 u 22:48

Košarkaši Zadra i dalje imaju stopostotan učinak u Ligi za prvaka. U trećem kolu Zadrani su gostovali kod šibenskog Jolly JBS-a te su slavili s 89:74 (19:16, 19:22, 31:10, 20:26).

Nakon izjednačenih prvih 20 minuta, Zadrani su u trećoj četvrtini slomili otpor domaćina i pobjegli na 21 koš razlike. Do kraja susreta mirno su održavali prednost za treću pobjedu kojom su se izjednačili s Cibonom na vrhu ljestvice, piše HRT.hr

Najzaslužniji za novo slavlje Zadrana bili su Marko Šutalo s 22 koša i Mark Lyons s 14 koševa i sedam asistencija. Jolly JBS, koji je ostao na jednoj pobjedi, predvodili su Mate Mrva s 21 košem i Terry Smith sa 17 koševa i šesta asistencija.

Prvu pobjedu ostvario je sinjski Alkar, koji je s uvjerljivih 84:66 (18:20, 17:16, 32:17, 17:13) svladao Šibenik.