• Zadnja izmjena 16.04.2014 07:53
  • Objavljeno 16.04.2014 u 07:53
KK Cibona - KK Jolly JBS

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpić

Odigrano je peto kolo košarkaške Lige za prvaka. Zadar je ostao jedina momčad s maksimalnim učinkom…

Zadar se nije poskliznuo u Rijeci te je u petoj prvenstvenoj utakmici stigao do pete pobjede. Gosti su sredili Kvarner 2010 s 91:79 te su kontrolirali susret od prve četvrtine. Kod Zadrana Lyons je zabio 25, a Ivanov (osam skokova) i Šutalo po 16. U redovima domaćina Krivec je imao 17, a Boban 16 ubačaja.

Cibona se u KC 'Dražen Petrović' obračunala s Jolly JBS-om, bilo je 93:65 za četvrti ligaški trijumf 'vukova'. Treba spomenuti kako su se Šibenčani raspali u posljednjoj četvrtini, jer su na ulasku u zadnjih deset minuta bili na zaostatku 'samo' 64:55.
Domaćina je predvodio Šarić s 22 koša i 10 skokova, a Siriščević i Kus su dodali po 14. Prvi strijelac Jollyja bio je Bubalo s 15.

I drugi ogled kluba iz Zagreba te iz Šibenika pripao je metropoli. 'Mravi' su kao gosti bili bolji od GKK Šibenika 86:80. Domaćin je na odmoru imao prednost 38:34, ali je KK Zagreb napravio preokret prije svega zahvaljujući Novačiću (25 koševa). Kod GKK Šibenika Vukićević je ubacio 23 te imao čak 22 skoka (osam ofenzivnih).

Alkar pred svojim navijačima nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Cedeviti koja je slavila 87:72. Gosti su od prvih minuta pokazali kako su neusporedivo kvalitetniji. Kod domaćina M. Modrić je bio najefikasniji sa 17, a Cedevitu su predvodili Delaš sa 16 i Smith s 13 koševa (uz osam asistencija).