ABA LIGA

Zadar i bez Luke Božića do dvoznamenkaste pobjede protiv Krke

19.01.2024 u 19:22

Košarkaši Zadra u susretu su 17. kola regionalne ABA lige kao domaćini u dvorani 'Krešimir Ćosić' svladali Krku iz Novog Mesta sa 70:53 (23:12, 11:16, 19:13, 17:12).

Lovro Mazalin i Karlo Žganec su sa 16 po koševa bili najefikasniji kod Zadra, Dario Drežnjak je dodao 14, dok su Miha Cerkvenik sa 14 i Marko Radovanović sa 13 poena bili najučinkovitiji kod Krke.

Iako su igrali bez ozlijeđenih Marka Ramljaka i Luke Božića, Zadrani su protiv jedne od najslabijih momčadi natjecanja kontrolirali susret od samog početka.

Velikom serijom 17:0 krajem prve i početkom druge četvrtine odvojili su se na 32:12, ali potom su se malo opustili.

Gosti su zaigrali zonsku obranu kojom su premetili napad Zadra, a Cerkvenik je s tri bezane trice smanjio na samo 34:28 na kraju prvog poluvremena.

U nastavku je Zadar ipak uspio ponovno izgraditi dvoznamenkastu prednost i mirno priveo dvoboj kraju.