PORAZ U PRAGU

Za 'medvjede' kobna posljednja trećina

08.03.2014 u 19:30

Nakon što su u prvoj utakmici poraženi od Leva, hokejaši Medveščaka poraženi su i u drugoj utakmici odigranoj u Pragu. I ovog puta je bila kobna treća trećina u kojoj su domaćini došli do pobjede 5:2

Nakon prve dvije utakmice doigravanja Kontinentalne lige odigrane u Pragu hokejaši Medveščaka mogu žaliti što nisu pobijedili barem u jednoj utakmici. Naime, u oba ogleda 'medvjedi' su se držali prve dvije trećine da bi u posljednjoj izgubili koncentraciju i ostali bez pobjede.

Utakmica za 'medvjede' nije dobro počela. Odmah u prvoj trećini domaćini su poveli i to u 10 minuti preko Lukasa Cingela na asistenciju Ridderwalla. U drugu trećinu Medveščak je ušao s tim golom zaostatka, no u tom periodu zagrebački je sastav ne samo izjednačio već i preokrenuo rezultat. Pet minuta nakon što je krenula druga trećima Medveščak je izjednačio zahvaljujući golu Ellisona na asistenciju Lingleta. Odličnu igru u drugoj trećini 'medvjedi' su okrunili u 38. minuti kada je Thomas donio prednost na asistenciju Lingleta i Cheechooa.

Nažalost, treća trećina je loše započela. Medvjedi su zbog kazne ušli u trećinu s dva igrača manje, a domaćini su iskoristili svoju brojčanu premoć i odmah preko Novotnyja izjednačili na 2:2, a onda u 49. minuti Lev je ponovno iskoristio igrača više na terenu te preko Thornberga došao do potpunog preokreta i vodstva 3:2, da bi Zackrisson u 56. minuti potvrdio pobjedu praškog sastava. Nakon što je trener Medveščaka izvadio u posljednjim trenucima i golmana, Lev je postigao preko Azeveda i peti pogodak domaćina za konačnih 5:2

Serija se nastavlja već u ponedjeljak te utorak u Zagrebu.