West Ham okrenuo 0:2; sudac poništio dva gola, na kraju svakom po bod

09.04.2016 u 16:03

• +7

West Ham United - Arsenal

Izvor: Reuters / Autor: Stefan Wermuth

West Ham United i Arsenal odigrali su spektakularnu utakmicu u 33. kolu engleskog prvenstva. Na kraju je bilo 3:3, ali dvoboj su obilježili preokreti, Andy Carroll i sudac Pawson, koji je poništio dva gola domaćinima

Dvoboj momčadi s vrha u potpunosti je ispunio očekivanja na prepunom Boleyn Groundu. Arsenalu je pobjeda trebala za ostanak u borbi za naslov, dok su Bilićevim igračima bodovi trebali za hvatanje mjesta koje vodi u Ligu prvaka.

I dvoboj je počeo vrlo otvoreno. S time da su suci na samom početku utakmice poništili regularan pogodak Manuela Lanzinija, koji je natrčao na loptu koju je 'škaricama' ubacio Andy Carroll.

Tko zna, možda pod dojmom te nepravde, domaćini su se igrači 'ukopali' pa je Arsenal u 18. minuti stigao do vodstva. Strijelac je bio Özil, na asistenciju Iwobija. Isti igrač sjajno je asistirao i Alexisu Sanchezu za 2:0 u 35. minuti što je sugeriralo tada da su 'čekičari' potpuno srušeni.

Mesut Ozil Goal West Ham 0 - 1 Arsenal Premier...by goals5
Ipak, u samoj završnici prvog dijela došlo je do potpunog preokreta, koji je preciznim udarcem iz daljine nagovijestio Andy Carroll.

Carroll je u 44. minuti pvo poentirao glavom, a onda je u drugoj minuti sudačke nadoknade zabio i za 2:2. Ovog puta iz voleja, ali i uz malu 'asistenciju' jednog od igrača 'topnika'.

Početkom drugog dijela igrači West Hama zabili su još jedan pogodak, ali suci su im ga poništili jer je prije Payetovog udarca navodno negdje bio prekršaj.

Ipak, samo koju minutu kasnije Carroll je ponovno bio najviši u kaznenom prostoru 'topnika' i glavom matirao Ospinu za svoj hat-trick i vodstvo 3:2.

Uzbuđenja nije nedostajalo ni u preostalih 40-ak minuta. Arsenal je blizu izjednačenja bio u 69. minuti kada je udarac Monreala s ruba šesnaesterca s crte očistio Lanzini. No ono što nisu zabili tada, napravili su dvije minute kasnije. Koscielny je ostao slobodan na šest, sedam metara te je zakucao loptu za izjednačenje. Kasnije se pokazalo i konačnih 3:3.