300. TRICA U SEZONI

Warriorsi 'skinuli' rekord Jordanovih Bullsa, Curry za povijest!

08.03.2016 u 09:19

Golden State Warriorsi ovu su sezonu rezervirali za NBA rekorde. Najnoviji je 45. domaća pobjeda u nizu čime su oborili rekord legendarnih Chicago Bullsa, momčadi u kojoj su igrali Michael Jordan, Toni Kukoč i društvo, iz sezone 1995/96. star 20 godina…

U Oaklandu su Golden State Warriorsi nadigrali sa 119:113 Orlando Magic, a opet je najbolji bio Stephen Curry sa 41 košem (trice 7-13), 13 skokova i 4 ukradene lopte te je uz to prebacio granicu od 300 ubačenih trica u sezoni što još nikome u povijesti NBA košarke nije uspjelo. Međutim, do kraja sezone Curry će tu brojku još popraviti, a kako u posljednje vrijeme igra nije nemoguće da se približi i brojci od 400 ubačenih trica.

Međutim, treba reći kako je prošlogodišnji MVP Curry na već dva puta rušio svoj osobni rekord u broju ubačenih trica u jednoj sezoni i sada na vječnoj ljestvici drži prva tri mjesta. Čudesna sezona igrača koji će gotovo sigurno opet biti MVP…

Tako su Warriorsi stigli do 45. pobjede zaredom na domaćem terenu, ali još uvijek love rekord od 72 pobjede iz iste sezone. Klay Thompson je dodao 27 pogodaka za Warriorse (56-6). Aaron Gordon i Evan Fournier su zabili po 20 koševa svaki za Orlando.

* broj ubačenih trica u jednoj sezoni

Dodajmo kako je u ovoj povijesnoj utakmici Warriorsa sudjelovao u protivničkoj momčadi i hrvatski košarkaš Mario Hezonja koji je za 14:37 minuta zabio četiri koša (šut iz igre 1-7), a uz to je upisao tri skoka i jednu asistenciju.

Na utakmici Charlotte Hornets - Minnesota Timberwolves 108:103 zaigrao je i hrvatski košarkaš Damjan rudež koji je za nešto više od sedam minuta ubacio dva koša.

Charlotte je predvodio Kemba Walker koji je zabio 34 koša, od čega 21 u trećoj četvrtini. Al Jefferson je u igru ušao s klupe i ubacio 20 koševa, Marvin Williams 15, a Nicolas Batum 11 za Charlotte koja je stigla do osme pobjede u deset utakmica. Najbolji strijelac Minnesote bio je Karl-Anthony Towns sa 28 postignutih pogodaka i 14 skokova, dok je Anthony Wiggins dodao 25.

Druga momčad NBA San Antonio Spurs sinoć su poraženi i to do Indiana Pacersa sa 91:99. Najbolji strijelac Pacersa bio je Monta Ellis sa 26 koševa, dok je Paul George ubacio 23, uključujući tricu 15,7 sekundi prije kraja kojom je okončan niz od osam pobjeda San Antonia. Indiana je imala dvoznamenkastu prednost veći dio utakmice, a San Antonio je smanjio prednost u nekoliko navrata u zadnje dvije minute. Kod San Antonia najbolji su bili Kawhi Leonard i LaMarcus Aldridge koji su svaki zabili po 23 koša.

Iako su igrali bez četiri igrača iz prve postave Mmephis Grizzlies su pobijedili Cleveland Cavalierse sa 106:103. Tony Allen je predvodio Grizzliese sa 26 koševa, a Vince Carter je pogodio četiri slobodna bacanja u zadnjih 13.4 sekundi. Lance Stephenson je dodao 17 koševa, a JaMychal Green 16 uz 10 skokova za Grizzliese. LeBron James je bio najbolji strijelac Cavalersa sa 28 pogodaka, a Kyrie Irving je ubacio 27.

12. New Orleans 62 24 38
13. Minnesota 64 20 44