RASPAD BULLSA

Warriorsi oduševili navijače New Yorka, Green zasjenio Curryja

01.02.2016 u 10:22

U NBA ligi je u nedjelju odigrano sedam utakmica, a osim pobjede Orlanda – u kojoj je sjajan sa 17 koševa bio Mario Hezonja – svakako treba izdvojiti novo slavlje prvaka Golden State Warriorsa kod NeyYork Knicksa te uvjerljivu pobjedu LA Clippersa protiv Chicaga

Novu pobjedu, 44. uz svega četiri poraza, upisali su Golden State Warriorsi pobijedivši u Madison Square Gardenu New York Knickse 116:95. Warriorsi su loše ušli u susret, međutim sjajnom igrom u drugoj i trećoj četvrtini slomili su Knickse i potom rutinski priveli susret kraju. Drugu i trećinu četvrtinu Golden State je dobio 19 razlike (64-45) i nakon toga nije bilo dvojbe oko pitanja pobjednika.

'Bilo je to naše najgore otvaranje utakmice ove sezone. Dečki se očito nisu na vrijeme probudili', kazao je sa smiješkom trener Warriorsa Steve Kerr. Međutim, nakon prve četvrtine nije mu bilo do smijeha.

'Trener nas je nakon prve četvrtine dobro izgrdio', kazao je Klay Thompson, dok je Draymond Green dodao: "Već dugo ga nisam vodio tako ljutog. Iznenadio me svojom žestinom."

Warriorsi su stigli do uvjerljive pobjede premda je Stephen Curry zabio svega 13 koševa uz šut 5-17 iz igre. No, zato je briljirao Thompson sa 34 koša pri čemu je zabio pet trica iz šest pokušaja, dok je Green upisao deveti 'triple-double' ove sezone - 20 koševa, 10 skokova i 10 asistencija. Kod Knicksa je najefikasniji bio Carmelo Anthony sa 24 koša i 10 skokova, dok je Kristaps Porzingis dodao 14 koševa.

Miami je u AmericanAirlines Areni pobijedio Atlantu 105:87 ostvarivši četvrtu uzastopnu pobjedu. Posljednji put Miami je spojio četiri pobjede u travnju 2014. Heat su do slavlja predvodili Chris Bosh sa 18 koševa, te Luol Deng i Dwyane Wade sa po 17 koševa. U gostujućim redovima najefikasniji su bili Paul Millsap i Al Horford sa po 17 koševa.

LA Clippersi su u Staples Centru deklasirali Chicago Bullse 120-93. Jamal Crawford sa 26 i J.J. Redick sa 21 košem bili su najefikasniji kod domaćina, dok su Jimmy Butler sa 23 i Derrick Rose sa 20 koševa predvodili Bullse.

Portland je pobijedio Minnesotu 96-93 upisavši četvrtu uzastopnu pobjedu, te treću ove sezone protiv Timberwolvesa. Bio je to ujedno i 11. uzastopni gostujući poraz Minnesote u čijim redovima nije bilo Damjana Rudeža. Portland su do pobjede predvodili CJ McCollum i Damian Lillard, dok je u suparničkim redovima najefikasniji bio Karl-Anthony Towns. Svi su zabili po 21 koš.

12. Denver 48 18 30
13. Minnesota 49 14 35