nezadrživi harry kane

05.03.2017 u 19:05

Nogometaši Tottenhama pobijedili su na svom White Hart Laneu Everton 3:2 u utakmici 27. kola engleskog prvenstva. Dvostruki strijelac za 'spurse' bio je Harry Kane

Harry Kane je razornim i preciznim udarcem s više od 25 metara donio vodstvo Tottenhamu u 20. minuti. Na 2:0 je u 56. minuti povisio isti igrač svojim 19. golom u ovoj premierligaškoj sezoni. Romelu Lukaku je u 81. minuti smanjio zaostatak gostiju iz Liverpoola.

Kad su svi očekivali posljednji sučev zvižduk, pala su još dva gola. Prvo je Dele Alli svojim 13. golom u ovoj sezoni povećao vodstvo domaćih u 92. minuti, da bi već u sljedećem napadu Valencia postavio konačnih 3:2.

Tottenham je u ovoj sezoni još uvijek neporažen na White Hart Laneu, a ovo je momčadi Mauricija Pochettina deveta uzastopna pobjeda pred svojim navijačima, što je klupski rekord. Spursi su s 56 bodova na drugom mjestu prvenstvene ljestvice, a za vodećim Chelseajem, koji ima i utakmicu manje, zaostaju sedam bodova. Everton je na sedmom mjestu s 44 boda.

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici Manchester City je u gostima kod posljednjeg Sunderlanda slavio 2:0. Golove za 'građane' zabili su Sergio Agüero (42) i Leroy Sane (59).