HT prva liga

[VIDEO] Pogledajte golijadu na Gradskom vrtu kojom je Osijek došao do pete uzastopne domaće pobjede protiv hrabrog Belupa

15.12.2019 u 17:05

U susretu 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je na stadionu Gradski vrt pred 2.000 gledatelja pobijedio Slaven Belupo s 3:2 upisavši petu domaću pobjedu u nizu.

• +9
Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo, NK Osijek - NK Slaven Belupo Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Osijek je poveo u trećoj minuti pogotkom Mirka Marića i do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

U nastavku je uslijedila golijada. Gosti su izjednačili u 53. minuti preko Karla Lulića.

Samo tri minute kasnije Marić je iz kaznenog udarca vratio Osijek u prednost.

U 66. minuti Laszlo Kleinheisler je zabio za 3:1.

Tomislav Božić je u 73. minuti vratio nadu gostima smanjivši na 2-3, no do kraja susreta više nije bilo golova.

Bila je to peta domaća pobjeda Osijeka u nizu, te 18. uzastopni susret u Gradskom vrtu u kojem Osijek nije poražen.

Slaven Belupo je pak, nakon četiri uzastopne pobjede spojio dva poraza.

U posljednjem susretu 19. kola kasnije se sastaju Hajduk i Istra 1961.

Na ljestvici vodi Dinamo s 44 boda, Rijeka na drugom mjestu ima 10 bodova manje, dok je Osijek treći s 33 boda. Hajduk je četvrti s 32 boda, ali i utakmicom manje.

Osijek-Slaven Belupo3:2