NBA NOĆ

[VIDEO] Neobična utakmica hrvatskog centra, postigao samo jedan poen uz dominaciju u skok igri. Bogdanović i Utah nastavili pobjednički niz

30.12.2021 u 09:26

Utah Jazz je ostvario petu pobjedu u nizu svladavši Portland Trail Blazerse 120:05, a šest igrača ubacilo je 15 ili više poena

Predvodio ih je Rudy Gobert sa 22 koša i 14 skokova, dok je Rudy Gay zabio 21. Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović igrao je 26 i pol minuta i postigao je 15 koševa (šut 6-14) 3 skoka i 2 asistencije

Kod Portlanda najbolji su bili Damian Lillard i Norman Powell, obojica su zabili po 32 koša.

Unatoč manjku igrača zbog ozljeda i koronavirusa LA Clippersi su u gostima dobili Boston Celticse sa 91-82. Istaknuo se Marcus Morris sa 23 koša i 10 skokova, dok su Luke Kennard, Eric Bledsoe i Terance Mann dodali po 17 poena. Hrvatski centar Ivica Zubac pružio je lošu partiju za Clipperse. U 30 minuta na terenu upisao je jedan koš iz slobodnog bacanja (šut 0-3), ali je barem ostvario 14 skokova, te po jednu asistenciju i blokadu. Kod Bostona, kojemu je ovo bio treći uzastopni poraz, najbolji je bio Jaylen Brown sa 30 koševa.

Košarkaši Memphis Grizzliesa gubili su više od tri četvrtine od Los Angeles Lakersa da bi na kraju slavili sa 104:99 u uzbudljivoj završnici. Sedam sekundi prije kraja Lakersi su došli na minus od tri poena (99:102), ali je LeBron James izgubio loptu, a Desmond Bane je nakon prekršaja ubacio dva slobodna bacanja za potvrdu pobjede. Bila je to treća pobjeda u nizu za Memphis, dok su Lakersi izgubili šestu od posljednjih sedam utakmica. Momčad Memphisa predvodio je Ja Morant sa 41 košem, što mu je najbolji učinak sezone. Desmond Bane ubacio je 20, a Jaren Jackson Jr. 15 poena. LeBron James je zabio osam trica i utakmicu je završio sa 37 poena, 13 skokova i 7 asistencija, dok je Russell Westbrook ostvario "triple-double"- 16 koševa, 10 skokova i 12 asistencija.

Phoenix Sunsi su pobijedili Oklahomu City Thunder sa 115:97, a Devin Booker je ostvario 38 poena i postao je sedmi najmlađi igrač (25 godina i 60 dana) koji je prešao granicu od 10.000 koševa. Na kraju utakmice došao je do brojke od 10.034 poena.

Dallas Mavericksi su u gostima izgubili od Sacramento Kingsa sa 94:95, iako su pola minute prije kraja vodili 94-92. Pobjedničku tricu za Sacramento sa zvukom sirene pogodio je Chimezie Metu.

Dallas je igrao bez svoje najveće zvijezde Luke Dončića, koji je u zdravstvenom protokolu. Njegov izostanak popunili su Jalen Brunson sa 25 i Kristaps Porzingis sa 24 koša.

Za Sacramento je De'Aaron Fox je zabio 16 koševa. Davion Mitchell i Harrison Barnes po 14, a Chimezie Metu 11 poena.