HT Prva Liga

[VIDEO] Istra povela na Poljudu golom igrača Dinama, a onda je Hajduk od blamaže spasio Caktaš s dva gola u samo sedam minuta

15.12.2019 u 19:29

Hajduk je u 19. kolu HT Prve lige na Poljudu s 2:1 pobijedio Istru 1961 koja je još jednom pokazala sjajnu igru, pa čak i povela, ali na kraju ispustila to vodstvo nakon sjajnih golova Caktaša

Hajduk je u 19. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na svojem Poljudu dočekao Istru 1961 u utakmici za koju se govori da je zapravo zadnja Hajdukova s Damirom Burićem na klupi. Hajduk je u susret ušao kao izraziti favorit.

Gosti nisu mogli računati na Obenga, Bosančića i Einara Galileu koji su suspendirani, a zbog ozljede je otpao i nekadašnji hrvatski reprezentativac Močinić. U Hajduku je suspendiran bio Jurić, a ozljede i dalje vuku Posavec, Vušković i Juranović.

• +9
Hrvatski Telekom Prva Liga, 19. kolo, HNK Hajduk - NK Istra 1961 Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Hajduk je od starta imao terensku inicijativu, ali prvu pravu priliku stvorila je Istra. U sedmoj minuti Ćuže je povukao kontru po desnoj strani i sjajno u šesnaestercu Hajduka pronašao nečuvanog Perića-Komšića koji puca glavom, ali njegov pokušaj odsjeda na gredi.

U 15. minuti Jairo se sjurio u šesnaesterac gostiju, a na njega je izašao vratar Čondrić. Jairo je pokušao iznuditi penal, ali sudac je vidio da je noge dignuo puno prije no što je Čondrić uspio doći do njega i nagradio ga žutim kartonom za simuliranje. Kasnije se nakon nekoliko prekršaja Jairo izvukao da ne dobije drugi žuti, odnosno crveni karton, a možda je i trebao dobiti.

Dvije minute kasnije i Hajduk je pogodio okvir gola. Eduok je tukao s dvadesetak metara, lopta je dugo putovala i prevarila Čondrića, ali Istru je spasila stativa. Pritiskao je Hajduk, ali na kraju je u vodstvo došla Istra.

U 43. minuti zabio je Dinamov igrač na posudbi u Puli Matija Fintić. Dugo je trajala ta akcija Istre. Ivančić je loptu dugo držao u nogama i činilo se kako je propustio priliku da ozbiljnije ugrozi gol Hajduka, ali uspio se nekako okrenuti i ubaciti pored dvojice Hajdukovih igrača. Gržan je loptu proslijedio do Fintića koji je lako svladao Ljubića.

U drugom dijelu Hajduk je otišao s rezultatskim zaostatkom, ali uspio ga je nadoknaditi u samo sedam minuta. Pritisak se domaćinu isplatio u 62. minuti. Tahiraj je dobro ubacio s desne strane i pronašao Caktaša koji je primirio loptu na rubu kaznenog prostora, oslobodio se i opalio po golu. Lopta je prošla pored vratara Istre za 1:1.

U 63. minuti Fintić je skoro ponovno šokirao Poljud. Pucao je dobro, ali lopta je otišla nekoliko centimetara pored gola. Šest minuta nakon toga Hajduk je uspio preokrenuti Bradarić je lijepo produžio loptu za Caktaša koji se provukao kroz obranu Istre i mirno zabio za 2:1. Poljud je eruptirao od oduševljenja.

Nakon tog gola igra je postala puno otvorenija s obje strane pa su gledatelji mogli uživati u odličnom nogometu na Poljudu. U 91. minuti Istra je ostala s igračem manje nakon što je Rubić dobio izravni crveni karton bez nekakvog jasnog razloga. Pretpostavka je da je nešto opsovao sucu Bebeku koji mu je pokazao gdje je izlaz.

Rezultat se nije mijenjao i Hajduk je upisao nova tri boda koja su ga vratila na drugo mjesto HT Prve lige, dok je Istra pretposljednja s 12 bodova koliko ima i zadnji Varaždin. Dinamo je prvi s 44 boda, a slijedi Hajduk s 35 osvojenih bodova, dok je treća Rijeka s bodom manje od Splićana. Dinamo i Rijeka još moraju odigrati međusobni susret koji je odgođen zbog europskih utakmica oba kluba. Četvrti je Osijek s 33 boda i u nastavku će se voditi velika borba za drugo mjesto koje iduće sezone vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo