HT PRVA LIGA

[VIDEO/FOTO] Utakmica za 'čast i slavu' završila bez pobjednika; neuništivi Ivan Krstanović zabio je svoj 116. gol u HT Prvoj ligi

06.05.2022 u 20:22

U prvoj utakmici 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hrvatski dragovoljac i Slaven Belupo su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici igrali 1:1. Domaće je u vodstvo doveo Matija Frigan u 3. minuti, a na konačnih 1:1 poravnao je Ivan Krstanović iz penala u 50. minuti

Bila je ovo utkamica bez rezultatskog značaja jer je Hrvatski dragovoljac već ispao iz lige, a Slaven Belupo čvrsto drži sedmo mjesto na ljestvici.

Oba su gola postignuta na samim počecima poluvremena.

Domaći su poveli već u 3. minuti lijepom akcijom po lijevoj strani, Karrica je proigrao Jurišića koji je ubacio prizemnu loptu na peterac gdje je najbrži bio Frigan.

Hrvatski dragovoljac - Slaven Belupo 1:0 Frigan 3' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Do poravnanja su gosti stigli nakon što je sudac Kulušić vrlo strogo pokazao na bijelu točku nakon što je lopta pogodila Smolčića u ruku iako je branić domaćih imao ruke iza leđa. Siguran realizator bio je iskusni Krstanović koji je u igru ušao samo pet minuta ranije. Bio mu je to 116. gol u HNL-u. Više su zabili samo Igor Cvitanović (126 golova) i Davor Vugrinec (146 golova).

Hrvatski dragovoljac - Slaven Belupo 1:1 Krstanović 50' pen Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Hrvatski dragovoljac je od 81. minute bio s desetoricom jer je zbog dva žuta kartona isključen Karrica.

• +7
NK Hrvatski dragovoljac - NK Slaven Belupo, HT Prva liga, 6.5.2022. Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX

Sedmi Slaven Belupo sada ima 35 bodova, pet manje od šeste Gorice, a šest više od osmog Šibenika, dok je Hrvatski dragovoljac i prije ove utakmice izgubio prvoligaški status, posljednji je s 19 bodova, devet manje od devete Istre 1961.

NK Hrvatski dragovoljac - NK Slaven Belupo 1:1 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport