HT PRVA LIGA - 15. KOLO

[VIDEO/FOTO] Preokret u Koprivnici; odlični Anthony Kalik si za rođendan poklonio dva pogotka te je pokvario fantastičan jubilej neuništivog Ivana Krstanovića

U prvoj utakmici 15. kola HT Prve lige Gorica je kao gost svladala Slaven Belupo sa 2:1. Domaće je u vodstvo doveo Marin Laušić (43), no gosti su preokrenuli s dva pogotka glavom Anthonyja Kalika (45, 62)

Slaven je do prednosti stigao uz veliku dozu sreće, Laušić je u 43. minuti prihvatio loptu na rubu kaznenog prostora, ušao u gostujući 16-erac i zatim okružen trojicom igrača Gorice uputio udarac. Lopta se odbila od jednog igrača u bloku i završila u mreži.

Slaven Belupo - Gorica 1:0 (Marin Laušić, 43) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasort/tportal

No, samo dvije minute potom slavljenik Kalik, koji je u petak napunio 24 godine, poravnao je na 1:1 preusmjerivši glavom s pet metara ubačaj Fruka iz kuta u mrežu.

Slaven Belupo - Gorica 1:1 (Anthony Kalik, 45) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Potpuni preokret dogodio se u 62. minuti, Keita je pobjegao domaćoj obrani po lijevom krilu i uputio ubačaj na koji je u punom trku natrčao Kalik i još jednom se upisao u strijelce.

Dodajmo kako je napadač 'Farmaceuta' Ivan Krstanović (38) protiv Gorice igrao svoju 300-tu utakmicu u najvišem rangu hrvatskog nogometa! Prigodni poklon uručio mu je direktor Slaven Belupa Aleksandar Aleksovski.

Peta Gorica sada ima 21 bod, kao i četvrti Hajduk koji je odigrao dvije utakmice manje, dok je Slaven Belupo pretposljednji deveti sa 10 bodova, tri više od posljednjeg Hrvatskog dragovoljca. Na vrhu su Dinamo, Rijeka i Osijek sa po 27 bodova.